Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes 1 hét után a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes 1 hét után a fogamzásgátlóm szedése közben? Mert a Gestromix tájékoztatóján nem írta mikortól ad védettséget

Figyelt kérdés

Az Gestromix fogamzásgátlót szedem.

Még 2 hét és beszedtem az első levelet.

De tegnap belém élvezett a párom bár szeretnénk kisbabát de nem most még!


2012. szept. 14. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
1 hónapig kell szedni a tablettát...
2012. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a dokitól KELLETT VOLNA (most már mindegy) megkérdezni.

Gondolom nem a sarki zöldségesben vetted a gyógyszert.

2012. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ah... elsimerem régen volt már ilyen kérdés, de ha kicsit lapoznál megtalálnád azokat a válaszokat is melyeket ma fogsz kapni, jót s rosszat is...


Amúgy az orvosok 1 hónapot javasolnak. Tehát egy hónap után mehet egyéb védekezés nélkül. Egyes gyógyszerek 2 hetes várakozást javasolnak a nagy bumm előtt. Ennél rövidebb idő esetén nem garantált a védelem.

2012. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

na akkor elmondom mégegyszer. :D

ha a menstruáció első napján kezded el a levelet - véd.

ha az ötödik (ez szokott lenni a második verzió) - nem véd.

2012. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha esetleg terhes lennék sincs gond mert szeretnénk..

De egyébként a kioktatások véget elárulom hogy a doki meg se vizsgált kiírta a receptet és ennyi volt..

A tájékoztatón semmit nem írt a hatásról!

2012. szept. 14. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:

milyn érdekes...én furcsa módon mégis megtaláltam benne...


"- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban.

A Gestomix szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Gestomix szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia."


Talán az általános sulit be kellene fejezni, mielőtt az ember szexuális életet kezd el élni.

2012. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is gestomixet szedek és érdekes módon nekem is benne van a betegtájékoztatóban, hogy ha a menstruáció 1. napján veszed be akkor az első naptól véd...

talán végig kellett volna olvasni -.-

2012. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!