Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű mellett ti tudtok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű mellett ti tudtok tampont használni?

Figyelt kérdés

Ma cseréltem suliban és kijött a tamponnal együtt a gyűrű is. Szerencsére utolsó órám volt, így belefért a 3 órába míg hazaértem, lemostam, visszatettem.

Nekem a szünet 6. napján jön meg és kb 5 napig tart. Betétet nem tudom elviselni.

Esetleg van valami technikája, hogy más szögben toljam fel a tampont? Pl kicsit oldalra, vagy ilyesmi.. Ez így nagyon nem jó :(


2012. szept. 17. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye, de amikor menstruálsz, akkor nem raksz be gyűrűt, nem??
2012. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát, elvileg a gyűrűmentes időszakra kellene esnie a menstruációdnak. Hányadik gyűrűs ciklusod ez?

Nekem a szünet 4. napján jön meg, és mire beteszem a következőt, már alig van valami, elég a tisztasági betét...

2012. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mint írtam, még akkor is megvan, amikor felteszem a gyűrűt.


Nekem sem sok, de a betétre allergiás vagyok, így muszáj akkor is tampont használnom.

Fél éve használom.

2012. szept. 18. 19:35
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: azért elég egyedi a problémád, mert

1. nem a szünet idejére esik a menstruációd, ahogy a többségünknek, akik hüvelygyűrűt használunk;

2. nem bírod a betétet.

Ebben az esetben lehet, hogy a gyűrű neked nem megfelelő, érdemesebb lenne tablettára váltanod.

2012. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide az, hogy nem bírom a betétet? Vajon a gyűrű miatt van, hogy allergiás vagyok rá évek óta?


Tabletta mellett is ugyanígy a 6. napon jött meg, annyira nem értem, mit problémáztok ezen. 2 barátnőmnek is ugyanígy jön meg tabletta mellett.

2012. szept. 19. 18:20
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Úgy jön ide, hogy nem bírod a betétet, hogy tampont szeretnél használni, ami úgy tűnik, nem működik a gyűrűvel.

Ha tabletta mellett jönne meg így, az nem lenne, gond, mert nem lenne gyűrű, amibe beakad...

Így jön össze a két dolog...


De ha nem akarod megérteni, nem fogod... tampont egyféleképpen lehet feltenni, és nem a felhúzáskor, hanem a kihúzáskor akad bele a gyűrűbe. Az lenne a megoldás, ha nem teljesen tolnád fel, de úgy meg iszonyú kényelmetlen. Szóval vagy vállalod, hogy minden tamponkivételnél kijön a gyűrű, vagy visszaváltasz tablettára, és akkor nyugodtan tamponozhatsz.


Azért írtam, hogy egyedi az eseted, mert a gyűrűt használók nagy részének nincs ilyen problémája, mint neked, mert vagy letudják a menstruációt a gyűrűmentes időszakban, vagy tudnak használni betétet. Ha te allergiás vagy rá, akkor ezt figyelembevéve lehet, hogy nem neked találták ki a gyűrűt...

2012. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Kb 4 évig használtam hüvelygyűrűt, és volt hogy nekem is egyszerre kellet tampont és gyűrűt használnom. Amikor újra betettem a gyűrűt, még 1 napig mindig használtam normál méretű tampont az esetleges vérzések ellen (ez az egyik parám :D) És nekem kb 1x esett ki, arra figyeltem hogy amikor felhelyeztem a tampont, illetve kivettem ellenőriztem a végét a madzag mellet nem e akad bele a gyűrűbe, max 1 kicsit megigazítottam, olalra toltam és így kényelmesen lehetett mellete fel illetve le helyezni, meg sem mozdult :)
2012. nov. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem az 5. napon jon meg es kb 6 napig tart a megvonasos. Szinten allergias vagyok a betetekre:D

Nekem sose okozott gondot a tampon es a nuvaring egyuttes hasznalata, 4 ev alatt egyszer sem jott ki a gyuru. Lehet, hogy te valahogy rossz szogben rakod fel a tampont..


Amugy en sem ertem mit problemaztak az elozok, altalaban a szunet 2-5. napjan jon meg a megvonasos tabletta mellett is, es kb mindenkinek tart meg, mikor elkezdi szedni a kovetkezo levelet.

2014. márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

ez a betétallergia nekem felettébb gyanús. sokféle borítóanyaggal készülnek. valami rizsa lesz ez, mint a latexmentes gumiallergia.

én se szeretem amúgy, de ha nagyon erős a vérzésem, van, hogy együtt használom tamponnal.


olyannal tudsz kísérletezni, hogy nem tolod fel teljesen, csak amíg nem érzed mozgás közben.

vagy próbálj ki más méretet, mint eddig. ha tudsz használni minit, akkor nem leszel úgy tele, és talán így ki se rántod.


miért nem raktad vissza amúgy a suliban?

ha tapont tudsz cserélni, azaz van kézmosási lehetőség, és utána a vért is le tudod mosni magadról (azaz nem tolonganak a női budiban), akkor ennyi erővel a gyűrűt is leápolhatod, nem?

vagy attól féltél, hogy valaki megtudja, hogy fogamzásgátolsz?

2014. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Draga utolso, en egyaltalan nem ertem amit irtal. Tamponcsere utan kezmosas. Oke. De hogy jon ide az, hogy megmoshatta volna a gyurut es visszatehette volna, vagy hogy lemosta magat???

En is mosok kezet tamponcsere utan (ki nem?), de ez nem azt jelenti, hogy nem lennenek ezren a sorban...



Masreszt en igen, mindenfele gumira is allergias vagyok. Meg a sikositora, ami mindegyiken rajta van.

2014. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!