Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A szex után kb mennyi nappal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szex után kb mennyi nappal később jelentkeznek a terhesség első tünetei és pontosan mik?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég változó!!!

Van aki szinte semmit nem érez egész végig,de van aki már az első hónapban rosszul van reggeli hányinger, szédülés,ingerlékenység ilyesmi,szóval mindenkinél más!!!

2012. szept. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szex után 5-7 nappal ágyazódik be, ezután kezd termelődni a HCG, ez okozza a tüneteket. Ahogy előttem a hsz. leírta, mindenkinél más... van, aki meg sem érzi. Van, aki szinte rögtön beágyazódás után, van, aki csak rá 2-3 hétre.


Leggyakoribbak: gyakori pisilés, érzékeny ( esetleg duzzadt) mell, alhasi fájdalom, beágyazódáskor pecsételő vérzés ( barnázás ).

Kimerültség, fáradtság, szédelgés.

Érzékenység a szagokra.

Reggeli hányinger.

Hőemelkedés, magasabb pulzusszám.

Ingerlékenység.


Kb ez az, ami eszembe jut.

2012. szept. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányinger, hányás. Nekem a többi tünet nem tűnt fel amikor terhes lettem, mert menzesz előtt is ugyanazok jelentkeztek. De ritka az olyan eset amikor az első elmaradt vérzés előtt jelentkeznek tünetek, úgyhogy az első tünet inkább az, hogy nem jön meg.
2012. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Golan Trevize ***** válasza:
83%

az első tünet általában 24 órán belül jelentkezik.

ilyenkor a lány feltesz egy kérdést a gyakorikerdesek.hu-n, hogy "terhes-e vagyok?"

2012. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt a fontos mondat:


"Nekem a többi tünet nem tűnt fel amikor terhes lettem, mert menzesz előtt is ugyanazok jelentkeztek."


A terhesség első tünetei igen változatosak, és nagyon sok nőnél megegyeznek a menstruációt megelőző tünetekkel (plusz ha valaki ideges és szorong egy nem várt terhesség miatt akkor simán összejön a többi tünet is), tehát pusztán tünetek alapján a kérdés nem eldönthető.

2012. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
94%

lányok, én vagyok az egyik élő példa, akinél már 1 héttel az ovu után jelentkeztek tünetek? Nekem már van 2 gyermekem, a 3. a pocaklakó, és mindháromnál éreztem tüneteket 1 hét után. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, apró "jelek" voltak: egyik napról a másikra megnőtt az étvágyam, aztán szédelgés (alacsony vérnyomás), enyhe fejfájás (amúgy nem szokott menzesz előtt soha), mellbimbó érzékenység és persze émelygés, ami nem nagy fokú az elején még. Ekkor már gyanakodtam, és az elmaradt menzi napján erős + teszt adott megerősítést a gyanakvásomra.

Tehát szerintem 1 héttel a pé után már jelentkezhetnek apró tünetek, de ezek még nem egyértelműek. Az elmaradt menzi után kezdődik a "nagy kaland". A 3. babaánál jöttem rá pl. hogy a hányinger ellen hatásos a magnézium tabletta :) (szedek terhes vitamint is) És mióta többször eszek kevesebbet múlóban van már az enyhe émelygés is :)) És magam jöttem rá, hogy bizonyos ételektől természetes a hányinger reakció (pl. nehezen emészthető ételek). Ilyenkor könnyű kosztra kell átállni, és akkor a kismamaság is felhőtlenebb lehet...vagy nincs igazam?

A kérdezőnek írnám, hogy miket tapasztalsz? Hányadik napban jársz az együttlét után?

2012. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Erika (kicsilány) válasza:
Eggyüttlét után vagyok a 8.napon. Eggyüttlétkor volt vérzésem(valoszinű h tüszőrepedésem volt) azota hasszurka, érzékeny mellbimbo,derékfájás,fáradtság,sürü krémes folyás,enyhe fejfájás azota is magas hő. 7napom van a nemvárt menzeszig. 1honapja gravidát,e-vitamint,folsavat szedek. Mikor tesztelhetek? Elsietni sem szeretném..
2015. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Lett belőle baba?
2020. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!