Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha tegnap elfelejtettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha tegnap elfelejtettem bevenni a fogamzasgatlot akkor ma 2 kell?

Figyelt kérdés
igy tudom... de remelem h ilyenkor nincs olyanra esely h ha egyutt lennek a baratommal, h becsuzsna egy baba mert kihagytam egy tablettat de masnap potoltam 2-vel???
2009. aug. 3. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A tabi mellé adtak egy nyomtatott tájékoztatót. El kellett volna olvasni.


A tabletta a peteérést akadályozza. ha kihagy akár egyetlen tablettát is, azon a napon emgindulhat a peteérésed. Ez másnap két tablettával már ne tudod visszacsinálni. Vedd úgy, hogy a tabi ebben a hónapban már nem véd, ezért gumit kell használnotok.


Ha hajlamos vagy elfelejteni a tablettát, miért nem használsz Nuvaring hüvelygyűrűt? Azt csak felteszed a ciklus első napján, és három hétig fent hagyod.

2009. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nuvaring hüvelygyűrű ide vagy oda...nekem az orvos mondta h ha elfelejtennem akkor masnap kettovel kell potolni
2009. aug. 3. 08:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, meg egy kisnyúl. Ha 12 óránál nagyobb a késés, akkor ráfaragtál, lehet peteérésed.


Ráadásul a kutatások szerint a fogigátlót szedő nők 2-10%-nak tabi mellett is van ún áttöréses ovulációja, csak azért nem esnek mind teherbe, mert a tabletta másképp is hat: átjárhatatlanná teszi a méhnyaknyákot a spermiumok számára, és elvéknyítja a méhnyálkahártyát, hogy ne tudjon megtapadni a babó.

2009. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Pótolni csak akkor kell, ha 12 órán belül jöttél rá a bakira. 12 órán túl nem kell pótolni, csak egyéb módon védekezni, mert gyengült a gyogyi hatása. Így lehet összehozni egy gyerkőcöt. Nemrégiben pont ezért esett át abortuszon egy ismerősöm.
2009. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hát akárki akármit mond én yasminellet szedek és az enyémbe az van írva hogy vegye be a kimaradt tablettát (12 óránál hosszabb ideje maradt ki), nem írtad mit szedsz, de a tiédbe is bele kell hogy legyen írva mi a teendő, olvasd el.
2009. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
ha eltelt 12 óra ne vedd be...szedd ugyanúgy ahogyan eddig csak már nem vagy védett ebben a hónapban!!!
2009. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy mit ír a tájékoztató, mert valakinek azt írja hogy pótolja (az enyém is ilyen) és valakinek azt, hogy nem.Nem tudjuk milyet szedsz!

Amúgy én eddig 3X felejtettem el (5 év alatt) pótolni 12 órán belül, és eddig soha nem lehettem terhes! Persze valakinek elég ha egyszer is kihagyja!

2009. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
novynettet hasznalok es az orvos azt mondta h masnap 2 tablettat kell bevennem ha elfelejtennem. de aztan megkevert ez a 12 ora. de remelm az nem baj ha kettot vennek be egyszerre??
2009. aug. 3. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha kettőt veszel be, nekem is volt már rá példa, hogy egyszerre vettem be a kimaradt tablettát és az aznapit! Soha semmi bajom nem lett.
2009. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!