Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yasminelle fogamzásgátlóval...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yasminelle fogamzásgátlóval kapcsolatos élmények?

Figyelt kérdés
Eddig nem szedtem semmi gyógyszert, de kiderült, hogy cisztám van és elvileg a fog.gátló segít ezen a problémán.Sajnos vannak pattanásaim pedig nem vagyok tini.Olvastam, hogy van akinek segített és van, akinek rosszabb lett tőle. Tapasztalatok?
2012. okt. 1. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen cisztád? Egy vagy sok kicsi? Ha egy, akkor mekkora?
2012. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a bal petefészkemben. több kisebb ciszta...ezért is görcsölök annyira minden menzinél. :(
2012. okt. 1. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak a balban? Hm. Egyéb tüneted nincsen? Erősebb szőrzet pl? Menzeszed rendszeres?
2012. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmi tünetem nem volt. 28-29 napra pontosan megjött mindig. Gyógyszer nélkül. Bőrgyógyász javaslatára mentem, ultrahangra és akkor derült ki. Neked is van? Amúgy a nődokim mondta, hogy ettől nem kell annyira megijedni.Lehet kezelni.
2012. okt. 1. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy többféle ciszta van.

Nekem is vannak cisztáim, mert úgynevezett policisztás petefészek szindrómám van. Ezért is kérdeztem a tüneteid. De ez mind a két petefészekben jelentkezik, általában rendszertelen (vagy inkább nagyon ritka) menzesszel, szőrösödéssel, pattanásokkal jár általában.


De van olyan ciszta is, ami simán felszívódik egy ciklus alatt. Nekem volt olyan is:D


Szóval ennyi alapján igazából így látatlanban nem mondanék semmit, hiszen nem tudom, hogy pontosan milyen okból van cisztád.


Mindenesetre a fogamzásgátló jó eséllyel megszünteti, mert a ciszták a petefészek ciklikus petesejt érlelő tevékenységéből adódnak általában. A tabletta leállítja a ciklust, így a ciszták sem alakulnak ki.

Mivel a Yasminelle antiandrogén (azaz visszaszorítja a férfi nemi hormonok hatását), így jó eséllyel az arcbőröd is szebb lesz tőle.


Viszont az tényleg kérdéses, hogy mi lesz az abbahagyás után. Vkinek nem térnek vissza a gondok, vkinél meg még rosszabb lesz, mint előtte.


Igazából neked kell eldönteni, hogy vállalod vagy sem, bízol-e az orvosodban vagy sem.

Esetleg ha nem bízol benne (mert ha bíznál, vszínűleg nem tetted volna fel a kérdést), akkor esetleg kikérhetnéd másik szakember véleményét is.

Megkérdezheted esetleg, hogy lehet-e abból baj, hogy ha vársz vele egy picit, hátha ezek is elmúlnak.


Nincs vmi zárójelentésed, konkrét leleted a vizsgálatról?

2012. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!