Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóval kapcsolatos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem a fog.gátlóval kapcsolatba?

Melyik a legalacsonyabb hormontartalmú?

Függ a hormontartalomtól, h mennyire véd?

Az orvosom csináltatott vértesztet, ez alapján kikerültük az esetlegesen felléphető problémákat?

Híztál a gyógyszertől?

Éreztél bármilyen pozitív vagy negatív hatást, amit a szervezetedre gyakorolt?

Mennyi idő után lehet gumi nélkül szexelni?


2011. aug. 25. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy melyik a legalacsonyabb hormontartalmú, nemtudom, én Lindynette-at szedek, ez elég alacsony.

Ha a doki csinált vértesztet, abból kiderül, hogy egyáltalán szedhetsz-e valamit, és hogy milyen hormontartalmú a megfelelő neked, tehát ugyan úgy véd az alacsonyabb is, ha a te szervezetednek az megfelelő. (egyébként az első levélnél kiderül, hogy jó-e, ha nem megfelelő, akkor kijönnek a mellékhatások).

Nem híztam tőle, de nem vagyok az a hívós típus, mindig sovány voltam. Pozitívum, hogy nem fáj annyira a hasam, és 7 napról 4-5-re csökkent a "rossz napok" száma. Negatívum nincs.

Elvileg első naptól véd, ha a menzesz első napján veszed be az első szemet, de érdemes az első hónapban gumit vagy mást is használni.

2011. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Röhej, hogy sokan mennyire odáig vannak és félnek 1-2 kilogramm plusztól!
2011. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

-Pontosan nem tudom, én Jangee-t szedek, az nagyon alacsonynak számít.

-Ez az egyéni testalkattól is függ. Általában minél nagyobb a testsúlyod, annál magasabb hormontartalmú kell, de lehetnek kivételek. Mindenesetre helyesen használva ugyanannyira véd.

-A nagy részét igen. Természetesen vannak olyan mellékhatások, amit nem lehet előre látni.

-Híztam, de nem a gyógyszertől. Anorexiából lábaltam ki, így javult az étvágyam, szóval egészségesebb súlyra híztam. Viszont igaz, hogy növeli az étvágyat, de ennek nem kell súlygyarapodással járnia.

-Pozitív: régebben olyan menstruációs görcseim voltak, amitől 1 napra kiütöttem magam (hányás, hasmenés, nem tudtam felegyenesedni, és a legerősebb szájon át bevehető gyógyszer sem segített a fájdalmon), most tűrhető. A 7 napos vérzés lecsökkent 3-5 napra. Negatív: sajnos nehezebben nedvesedem be (bár ezt a hosszabb előjáték, vagy a síkosító megoldja), többször vérezgetek a ciklus közepén 2-3 napig.

-Jó kivárni egy hónapot, és a következő levél 1 szemétől nem kell a gumi, mert így biztos, hogy beállította a szervezetedet a gyógyszer.

2011. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Minden forgalomban lévő fogamzásgátló alacsony hormontartalmú. Persze vannak így is fokozatok, de mivel más a hatóanyaguk, össze se nagyon lehet őket hasonlítani. Ami 20 mikrogramm etinil-ösztradiolt tartalmaz, az értelemszerűen alacsonyabb hormontartalmú, mint ami 30-at.

2. Nem függ tőle.

3. Nem. A vérvételből csak és kizárólag azt tudja megállapítani, hogy van-e májproblémád, azaz szedheted-e a gyógyszert. Az, hogy milyen mellékhatásaid lesznek tőle, teljesen kiszámíthatatlan.

A közhiedelemmel ellentétben: nem néznek hormonszinteket vérvételkor!

4. Nem szedek gyógyszert. Vmelyik barátnőm hízott tőle, vmelyik pedig nem. Ez eléggé egyéni.

5. Lsd. előző pont. Barátnőktől amiket hallottam:

- pozitív: rövidebb, kevésbé fájdalmas, pontos vérzés

- negatív: Egyik bnőm azért hagyta abba, mert olyan szinten nullára vitte le a libidóját, hogy egyáltalán nem volt kedve a szexhez. Emellett hízott és összevissza vérezgetett. Másik bnőm azért hagyta abba, mert olyan iszonyatos migrénje lett tőle. De pl. harmadik bnőmnek és édesanyámnak nem volt tőle semmi baja.

2011. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!