Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátommal tervezgetjük a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátommal tervezgetjük a "közös együttlétet" Kicsit parázok mert nekem ez lenne az első. én fogamzásgátlót szeretnék szedni. és az előtte járó dolgok hogy működnek? A nőgyógyásznál mit csinálnak? Stb stb.

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődnek, feleslegesen nem írják fel. De ha nem seggf.j a nőgyógyász, akkor ő is át fogja látni a problémád, és segíteni fog!:)
2012. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég meredek lenne rögtön hormonokkal indítani a szexuális életedet. Használjatok óvszert, már csak azért is, mert fene tudja, milyen nyavalyája van a barátodnak.

Amúgy, ha parázol, még nem vagy érett a szexhez, csak úgy mondom.

Hány évesek vagytok?

2012. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

GUMI ÓVSZER!!!


A tablettát leginkább a rendszeres (!!!) szexuális életet élő pároknak, érdemes szedniük, akik hűségesek egymáshoz!!!!!!


A fogamzásgátló tabletta nem véd a nemi betegségek ellen!


A gumi óvszer igen.

Első alkalomra gumi óvszert használjatok, és további alkalmakra is.

Majd ha már együtt jártok több éve, és hűségesek vagytok egymáshoz (nem kufircoltok mással, és nem hoztok haza nemi betegséget!) akkor lehet tablettára váltani, de csak megfontoltan!


Mert a nem természetes hormonális behatás, egy életre szóló döntés!!!


Az első együttlétig pedig tanulmányozzátok, hogyan kell használni a gumi óvszert!!!

2012. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor most jöjjön egy válasz is a kérdésre.


Elmész nőgyógyászhoz, kérdezgetni fog, megvizsgál, hüvelykenetet vesz, ha normális akkor elküld vérvételre is. Felírja a megfelelő gyógyszert, ami kb 6-7-8000 Ft 3 hónapra. Ha még nem múltál el 16, nemhiszem hogy felírja szülő nélkül. A gyógyszer nem véd azonnal, rosszabb esetben várni kell heteket mire együtt lehettek.

2012. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

17 vagyok a barátom pedig 20.

köszi a válaszokat.

2012. okt. 15. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:

A 2-es, 3-as nagyon jókat ír.


Én még hozzátenném azt is, hogy azért nem javaslom, hogy rögtön fogamzásgátlóval indíts, mert a tabletta nagyon sok esetben befolyásolja a libidót.


Ha terád is ilyen hatással lesz, akkor nem fogod úgy élvezni a szexet,

és mivel sose csináltad tabletta nélkül, nem is lesz viszonyítási alapod, hogy "mennyire is kellene élvezned" az együttlétet.

:/


--

De hogy a kérdésedre is választ kapj:


A fogamzásgátló felírását meg kell előznie


-egy anamnézisnek -> különös tekintettel a családban előforduló betegségekre (vérnyomásprobléma, trombózis, rákos megbetegedés stb.)


-rákszűrést végeznek (szűzlánynál is a protokoll része)


-elküldenek laborvizsgálatra (májfunkció, trombózishajlam)


csak ezután írhatná fel normál esetben az orvos a gyógyszert.

2012. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bensdorp ***** válasza:

Időben pedig ezzel számolj:

- bejelentkezel az orvoshoz, vársz az időpontra

- megvizsgál, ad időpontot vérvételre, vársz az időpontra

- vérvétel, vársz a laboreredményre

- megkapod a laboreredményt, visszamész vele az orvoshoz, ha minden rendben, felírja a gyógyszert, kiváltod, vársz a következő menstruációdra

- a következő menstruációdkor elkezdheted szedni, vársz 4 hetet a teljes hatáskialakulásig

- végre együtt lehettek


Átlagos esetben 2 hónap onnantól kezdve, hogy eldöntötted. Sokkal szebb lenne az első együttlétetek egy kicsit spontánabban. Mindamellett, amilyen igazságokat már írtak az előttem szólók (nemi betegségek, nagyfokú bizalom és bizonyosság, libidó). Amit pedig még nem említettünk: nem árt várni 22-24 éves korodig, mire teljesen befejeződik a testi fejlődésed, addig nem javasolt a nem szükséges hormonkezelés.

2012. okt. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem szednék az első előtt tabit (bár amúgy sem:D).

Azt majd akkor, ha tényleg tartós a kapcsolat, együtt vagytok egy ideje..

2012. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!