Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a 21 szemből még csak 20at...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a 21 szemből még csak 20at vettem be és nem védekeztünk az nagyon súlyos?

Figyelt kérdés

most kezdtem el szedni

orvosom szerint egy hónapot várnom kellett volna

a 20 szemnél azonban óvszer nélkül csináltuk

lehet hogy nagyon hülye kérdés de most az az egy szem okozhat problémát? :S


2009. aug. 11. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat problémát, mivel még csak most kezdted el szedni, így a szervezeted még csak ismerkedik a hormonokkal. Oda kellett volna figyelned, h minden szemet pontosan szedj, mert így igen is gáz lehet. Én 3 éve szedem, nekem 3-szor fordult elő h nem vettem be, de az első évben egyszer sem, nemhogy az első levélnél. A gyógyszert komolyan kell venni, főleg az első pár levelet, azért h hozzászoktatsd a szervezeted a mindennapi hormonokhoz. Ha én hagyok ki egy szemet, nem vészes, lehet h a szervezetem meg sem érzi, de neked igen. Ha benne vagy a 72 órában ajánlom a 72órás bogyót, vagy konzultálj egy nőgyógyásszal. Ha nem lesz gond máskor figyelj oda minden szem gyógyszerre!
2009. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igaza van, ha az orvos aztmondta, akkor talán nemhiába mondta.

igazából nemértem én ezeket a lányokat, hihetetlen h ennyire nemképesek betartani az utasításokat, aztán meg jönnek ide nyüglődni. meddig tartott volna még azt a pár alkalmat óvszerrel végigcsinálni?

2009. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem súlyos annyira, de ez attól is függ, hogy milyen gyógyszert szedsz. Milyet? Egy fogamzásgátlónak általában 2 hét után elvileg hatnia kell. Én Belarát szedek, nekem csak 2 hetet kellett várnom az első együttlétig. Remélem nem lesz gondod, de figyelni kell!
2009. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ird ki mien gyógyszert szedsz, én meliane-t szedek, és 10 nap után óvszer nélkül... bántam mint a franc, de nem lett baj.

ha a menstruációd elsö napján kezdted el, akkor nem hinném h lehet baj. h a az utolsó szem bevétele után nem jön meg 3-4 nap mulva akkor lehet baj van:S de sztem ne agodj. leközelebb viszont halgatni kell a dokira... am 1 hónapot szoktak mondani h 100% legyen a biztonság. nekem 2hetet mondott.:) remélem segitettem:D

2009. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi utolsó:)

mercilont szedek

csak az utolsó szem maradt el de azt is 4-5 óra mulva szedtem be mikor akkor szedem órára pontosan

2009. aug. 11. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem az az utolsó nem oszt nem szoroz.én meg eggyel hamarabb kezdtem.mármint a 2.levelem. ha nem jönne meg(de sztem meg fog) akkor lehet baj, nemtom, nekem 10 nap telt el a gyógyszer kezdésétöl, és nem lett baj. te a dupláját szedted, jó bár nem ugyanaz a 2 bogyó:S de akkor is utólag is bevetted, nem telt el 12 óra szóval...

de sztem nem lesz baj.

majd hagyjmár egy komit h mi lett végül:D

2009. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor én kezdtem szedni, akkor én is csak 20 szemet szedtem be az első levélből, és akkor együtt voltunk. Semmi baj nem történt, nekem csak 1 vagy 2 hetet kellett várnom, pontosan most nem tudom (Belara a gyógyszer). 8. havi adagot kezdem majd mostanában, még mindig nem nő a hasam, pedig már lassan szülnöm kellene ha valami baj lenne :) Az 1 hónapot azért szokták mondani, mert akkor már tuti, hogy hat. Elolvastam a te betegfájékoztatódat, azt írja, hogy ha az menzeszed első napján kezded szedni, akkor az első szemtől véd, ha a 2.-5. napon, akkor egy hétig még kell kiegészítő védekezés. Szóval már nem lehet baj! :) Én amúgy az 5. napon kezdtem el ha jól emlékszem, mert nem volt normális vérzésem, csak pecsételő, és nem voltam biztos benne, hogy meg fog jönni rendesen.
2009. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsi javítok: betegtájékoztató :)

előző voltam, 19/L

2009. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, vedd be az egész levelet és nem tetted...hát akkor lehet teherbe eshettél. Attól is függ, a mensi melyik napján kezdted. Én 1 hónapot vártam a mercilonnal a biztonság kedvéért.
2009. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos válaszokat :)

nem lett aj végül. rendesen megjött :)

2009. aug. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!