Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring gyűrű és tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring gyűrű és tabletta közötti különbség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyan módszert keresek,amivel minimális mennyiségű hormont viszek be a szervezetembe.Szmámomra az lenne a lényeg,hogy olyan kis mennyiségű hormon legyen,ami nem befolyásolja annyira a hormonháztartásomat,mint a tabi(bizonyos okok miatt erre vagyok kényszerülve)másrészt a gyógyszertől,amikor szedtem 1héten kb 5 napot fájt a fejem úgy,hogy hánytam is.(jah,következmény: ez a gyógyszer befejezése után még 2 évig tartott:S)

Előre is köszi a válaszokat!


2009. aug. 11. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

nos a nuvaringnek elég kicsi hormontartalma van.

Egyik jó tulajdonsága, hogy a nap folyamán egyenletesen bocsátja ki a hormonokat, nem egy nagyobb adagban érkezik a szervezetedbe, mint a gyógyszernél.

Nem tudod elfelejteni bevenni, nem okoz bajt a hasmenés, hányás, antibiotikum.

Viszont ugye kevés a hormon benne, de csak van.. ki kell próbálni, hátha beválik.

én ezt használom, szerintem jó, bár én tablettát soha nem szedtem.

2009. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. aug. 11. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is bevált.. nagyon szeretem, de egy hátránya van : az ára, mert 9-10.000 a 3 havi.
2009. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Többféle gyógyszert próbáltál? Mindnél ilyen mellékhatás volt? Nekem sokkal durvább mellékhatások voltak és nem egy, hanem egyszerre 5-6. Most kezdem a 3. féle gyógyszert. Érdemes többet kipróbálni. Ha egyik gyogyi sem válik be, akkor szokták a gyűrűt javasolni. Az azonban piszkosul drága. A pearl indexe jobb, a gyogyinál is és kevésbé megterhelő a szervezet számára. A gyomorproblémák nincsenek rá hatással. Nem károsítja a májat, viszont gyakoribbak a hüvelyi fertőzések. Keress rá a betegtájékoztatójára és olvasgass fórumokban. Nekem is ezt javasolja a dokim, de a borsos ára miatt nem engedhetem meg magamnak, így marad a kísérletezgetés a gyogyikkal.
2009. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egyféle gyógyszert használtam,de az ideggyógyász javasolta,hogy ne szedjek többet(nagyon felborította a hormonháztartásomat és jó időbe tellt,mire helyreállt,egyéb tünetek is voltak:hajhullás ezerrel,tele lettem anyajegyekkel,stb)-ezt nem szeretném még egyszer.van egy ismerősöm,akinél ez a fejfájás szintén a gyógyszer miatt jelentkezett,ő már kb a 3-4.félét próbálja,de elmondása szerint mindegyik csak az első pár hónapban jó,aztán ugyanaz kezdődik elölről.
2009. aug. 12. 11:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah,és mindenkinek köszönöm a válaszát :)
2009. aug. 12. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!