Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Követtem amit a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Követtem amit a fogamzásgátló betegtájékoztatóján volt. De itt az ellenkezőjét olvasom. Most akkor mi a helyes?

Figyelt kérdés

Szóval: az van a fog.gátló papírjára írva, hogy első szem bevételétől kezdve véd. Ezt vettem alapul, így a 2. szem bevétele után már védekezés nélkül szeretkeztünk (már 7 szemet beszedtem), tehát belém élvezett. Napi 2 szexet nyugodtan lehet számolni. Amiket itt olvastam (várni kell 1 hónapot különben nem alakul még ki a védelem), okot adtak arra, hogy parázzak a teherbeesés miatt. Most akkor kinek van igaza?!

Cypromix a fog.gátló neve


2009. aug. 13. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell elhinni amit a tájékoztatóba írnak
2009. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor miért írják itt azt sokan (100%os válaszok) hogy várni kell legalább 1 hónapot még az új fog.gátlóknál is?!
2009. aug. 13. 19:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kialakul a védelem az első szemtől, viszont egy hónap múlva már sokkal biztosabb a védelem. Sokkal kevesebb az esélye a "véletlen" terhességnek, hiszen fogamzásgátló mellett is megtörténhet, akármennyire is kicsi rá az esély.
2009. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem nyugtattál meg :-)

Azt hiszem azért ha lejár a 21 tabi..illetve már csak 14, akkor biztonság kedvéért csinálok egy terhességi tesztet.

2009. aug. 13. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
akik ezt írják csak szimplán biztosra mennek. bármi becsúszhat, még a szervezetednek szokatlan a hormon az első hónapban.
2009. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm
2009. aug. 13. 20:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

azert irjak mert 1.tajekozatlanok. 2.es ez a legfobb ok: mert van tabi ami csak 7,14 vagy 30 nap utan biztosit garantalt vedelmet. es ok ezekre ertik.

a nogyogyasz mit mondott amikor felirta? engem pl figyelmezett h meg 2 hetig azert hasznaljunk kiegeszito vedekezest.

2009. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ha a menstruáció első napján veszed be az első szem tablettát akkor már az első szemtől védve vagy. ha nem akkor kell még várni kb 1 hónapot
2009. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a menzeszed első napján veszed be, akkor én úgy tudom, hogy kb. 8-12 nap után már véd. De ha a menzesz 5. napján veszed be, akkor abban a hónapban még védekezni kell. Mindenesetre téged jól félrevezettek. Szedtem már párféle fogamzásgátlót, meg hallottam már sokmindent, de ilyet még nem, hogy beveszem az első szemet és már védve vagyok. Igaz, erről a gyógyszerről még nem hallottam, de nagy áttörés lenne, ha igaz lenne, amit a betegtájékoztatóra írtak. Azért miután elmúlik a menzeszed, csinálj egy tesztet a biztonság kedvéért. Mert tudod, a gyógyszertől ígyis-úgyis megjön, de az nem a saját "véred", az csak vérzés szerű. SZóval azért mert megjön, még lehetsz terhes. A teszt a biztos szerintem.
2009. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Attól, hogy valaki még nem hallott róla, attól még létezhet ilyen.


Ne foglalkozz ezzel az oldallal csak és kizárólag a betegtájékoztatóra és az orvosodra hallgass ebben az ügyben!

Az orvos jobban tudja, mint az itteni laikusok!

2009. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!