Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2012.10.18-án mentő szállított...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2012.10.18-án mentő szállított a Korányi Tüdőszanatóriumba tüdőembóliával. Az óvszeren kívül még milyen fogamzásgátló módszerek vannak, amik SEMMILYEN hormont nem tartalmaznak, még a legkisebb mennyiségben sem?

Figyelt kérdés
A tüdőszanatóriumban kiderült,hogy a bal lábamban lévő trombózis okozta az embóliát, elzáródott egy mélyvéna s leszakadt egy vérrög, ami a tüdőmben állt meg, egy főérben.Több tüdőinfarktusom is volt,a tüdő egy része elhalt.Syncumar-t szedek (véralvadásgátlót) a további vérrögképződés elkerülése végett, illetve annak reményében,hogy az elzáródott vénában lévő vérrögök egyszer majd feloldódnak és ismét működőképes lesz a vénám. De ez még kérdéses. 24 éves vagyok, 6 hónapja szedtem fogamzásgátlót (Volinát), ülőmunkám volt, keveset mozogtam, van egy kis túlsúlyom is, keveset ittam, ezen kívül szedtem egyéb gyógyszert is, ami fokozott vérrögképződést okozhat, és dohányoztam is 10 éve már, napi egy doboz cigarettát szívtam el. A fogamzásgátló felírása előtt semmilyen vérvizsgálatot nem csináltatott a doki, de bíztam benne, ő az orvos, na meg nyugtatgatott, hogy a mai fogamzásgátlóknak nem nagy a hormontartalmuk... Korábban megszakítással használtam Pharmatex hüvelytablettát, de nem tudom, hogy ebben az esetben azt használhatom-e. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 16. 10:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%

"napi egy doboz cigarettát szívtam el."


Gratulálok. Az önpusztítás iskolapéldája vagy.

2012. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, én legalább 1 hónapja (amióta történt az eset) próbálok változtatni az életmódomon és nem szívtam el egy szál cigarettát sem, pedig rohadtul nem könnyű). De úgy látom vannak olyan emberek, akiket mások baszogatása tesz boldoggá. Lehet, hogy én testileg vagyok/voltam beteg, ellentétben veled, akinek más szerveivel vannak problémák, mint például az aggyal...
2012. nov. 16. 10:52
 3/25 -=Koldus=- ***** válasza:
41%

Én azt mondanám, hogy keress fel valami nagyon jó orvost és vele beszéld meg, hogy milyen fogamzásgátló módszert javasol.



Első: inkább nem írok semmit...

2012. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Azért ne avassuk már szentté a Kérdezőt! Nagyon sajnálom, hogy beteg lettél, de ebben tényleg hatalmas szerepe van a ciginek! erről pedig csakis Te tehetsz! 14 évesen még javában fejlődik a szervezet, akkor az a rengeteg méreg nagyon sokat ártott (nem mintha később nem ártana)! Tudom, hogy nem erre irányult a kérdés, de ha már leírtad, akkor reagáltam erre is.

A Pharmatex csak időszaki megoldás ha épp nincs más. Mindenképp keress fel igazán hozzáértő dokit, aki nem csak úgy vaktában írogat fel fogamzásgátlót mindenféle vérvétel és stb nélkül!

2012. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Senki nem állította, hogy szent vagyok, én sem tettem ezt, de úgy gondolom, hogy nem vagyok alkoholista, nem vagyok drogfüggő, nem vagyok bűnöző, nem hiszem, hogy egy ismeretlen azért, mert dohányoztam, úgy kell, hogy beszéljen velem, mint egy utolsó senkivel. Nem vagyunk tökéletesek, de én legalább próbálok tanulni a hibámból. A tüdőszanatóriumban elég sok mindent láttam, például nem egy ott lévő beteg kint dohányzott az udvaron, rá egy óra múlva meg kapta az oxigént, és ez ment nap mint nap. Ha továbbra is a korábbi életmódot folytatnám, megérteném a hangnemet, de így, ebben a formában nem tartom jogosnak és megvan a véleményem az ilyen választ író ember intelligenciájáról, aki egy kicsit sem tud gondolkodni.
2012. nov. 16. 11:10
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
Ha másra nem arra jó volt hogy elvegye a kedved a cigitől. Igaz dárga áron. A pharmatexről az orvosodat kérdezd meg, de én félnék már minden ilyentől. én tuti maradnék az óvszernél. Ez a trombózis sajnos egy hajlam és ritka dolog fogamzásgátló hatására, de előfordul. Nem az orvosod hibája. Nem volt tünete a trombózisnak mer tén ugy tudom szokott lenni.... vagy csak nem figyletél rá?
2012. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Hát az biztos, hogy többet nem gyújtok rá, kellően megijedtem.


Nem volt egyértelmű a trombózis, ugyanis egyik nap elmentem teljes test masszázsra, másnapra pedig megfájdult, begörcsölt a lábam. Mindenki azt mondta, hogy izomgörcs. Másfél hétig kenegettem, fásliztam. Nem volt elszíneződve a lábam, kicsit talán be volt dagadva, de ahogy a rémhírekben lenni szokott, nem lett "dupla akkora" a lábam, tehát egy kis görcsös gyulladásnak éppen megfelelő volt. Visszamentem a masszőrhöz, hogy ha már a legutóbbi masszázs óta görcsben van, akkor masszírozza ki. Az embóliáig az a masszázs volt életem legfájdalmasabb 45 perce... Azt mondta, hogy más férfi sportolóknak is így fáj, amikor izomgörcsöt masszíroz ki (sportmasszőr). Érdekes, mert napról napra jobb lett a lábam, egy hét múlva teljesen rendbe is jött. Rá egy-két héttel megfáztam, enyhén begyulladt a mandulám majd a torkom, de az 4 nap alatt rendbe is jött. Az ötödik napon jött egy görcs éjjel a jobb oldalamba, azután nem tudtam feküdni csak ülni és állni. Ezután minden nap jelentkezett a görcs+véreset köptem, volt kint az ügyelet háromszor is (mentők nem jöttek ki, közölték, hogy csak az ügyelet hívhatja ki nekünk a mentőt). Az ügyeleten azt mondták vesekő, adtak vesekőre gyógyszert és mondták, hogy buszozzak és ugráljak, az segíthet kihajtani a követ. Voltam eközben urológián, gégészeten, tüdőgondozóban (2x is), mindenki azt mondta, hogy nincs semmi bajom, valószínű egy kicsit még az előző megfázás kavar be. Végül, utolsó napon (amikor már három görcsöm is volt, ezek ált. 1-2 órásak, amikor mozdulni nem tud az ember a fájdalomtól) elmentem a nőgyógyászatra soron kívül, hátha valami gyulladás, ami kisugároz. Ott sem találtak semmit, de rosszul tettem a rendelőbe, leküldtek tüdőre, ahol hívták a mentőt (végre). Nemsokkal ezelőtt kaptam meg a vérkép eredményt, CRP 135 (8 a felső határ), ugye ez a gyulladást jelenti. Onnantól minden gyorsan történt. Aznap még nem tudtam feküdni, ismét ülve aludtam, de másnapra kicsit jobb volt, gondolom a vérhígító miatt (mert a görcsoldó és gyulladáscsökkentő 1 héten át nem használt, vagy csak éppen annyira, hogy létezni tudjak). Hát ennyi a történet. :)

2012. nov. 16. 12:02
 8/25 anonim ***** válasza:
ez nagyon durva, szerencséd van hogy túlélted egyáltalán.
2012. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Csak úgy halkan hozzátenném, néha azért elgondolkodom, hogy mi lett volna akkor, ha embóliával elkezdek itthon ugrálni... 5 nap alatt 3x volt kint az ügyelet, a mai napig nem fogom fel, hogy miért nem hívták a mentőket, főleg, hogy mondtam, hogy fáj a tüdőm és véreset köpök... Az oldalam is fájt, de ez még nem feltétlen jelent vesekövet, pláne, ha ott van a vérzés is... De lehet, hogy csak én látom ilyen egyszerűnek a dolgot, nem tudom. Minden esetre az érdekes, hogy az egyik tüdős doki hazaküldött, mondván nincs semmi bajom, a másik 2 nappal rá ugyan ezekhez a tünetekhez meg mentőt hívott. 8Mellesleg az első tüdős doki, aki nem csinált semmit, látott valamit a mellkas röntgenen, de mondta, hogy az valami kis elszíneződés, nem hiszi, hogy baj van - pedig a tüneteimmel tisztában volt.) Ez volt az újpesti sztk-ban Sz. Edda doktornő. Aki végül beküldött, az Cs. Éva doktornő volt, a mai napig hálás vagyok neki. :)
2012. nov. 16. 12:06
 10/25 anonim ***** válasza:

Még hogy nem az orvos hibája!


Nem lett volna szabad fogamzásgátlót felírnia neki.


A túlsúly és az erős dohányzás, főleg mozgásszegény életmóddal párosítva önmagában megnöveli a trombózis esélyét.

Erre még fogamzásgátlót adni? Felér egy halálos ítélettel.


Ráadásul még a trombózishajlamost se vizsgálta nála.

(A fenti kombináció egyébként akkor is nagyon nagyon veszélyes, ha nincs trombózishajlama az embernek, de úgy meg végképp).


És most ennek az a következménye, hogy egy 24 éves fiatal élete örökre el van cs.szve.

Élete végéig szedheti a Syncumart.

Amikor majd gyereket akar, akkor nagyon nehéz dolga lesz (a Syncumar mellett nem lehet terhes, át kell állnia majd az injekciókra, hogy az esetleges vérrögképződés miatt el ne vetéljen).

---------------


Kérdező!


A Pharmatex teljesen hormonmentes, ezért nem növeli a trombózis esélyét.

DE

Syncumar mellett nem lehet teherbe esni, mert súlyos magzatkárosító hatása van. Ha mégis úgy maradsz, mindenképpen abortuszra lesz szükség.

A Pharmatex pedig, mint te is tudod, nem megbízható. Még megszakítással sem elég biztos.


Szültél már?

Ha igen, vannak hormonmentes spirálok. Ezek mellett is előfordul terhesség, de jobbak, mint a Pharmatex.


Ha nem szültél, akkor mégiscsak a gumi lenne a legbiztonságosabb.


28/N - trombózishajlammal

2012. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!