Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek már fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek már fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Szűz vagyok még és még egy ideig nem is tervezek lefeküdni senkivel, viszont azt szeretném hogy ha megtörténik a dolog akkor fel legyek készülve és ne csak óvszert használjunk. Szerintetek elkezdhetem már szedni? (Anyukámmal még nem beszéltem ezt meg.)

#fogamzásgátlás #fogamzásgátló szedés
2012. nov. 17. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt majd a nőgyógyász fogja megválaszolni, akihez anyukád elvisz.
2012. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Felborítja a szervezeted egy bizonyos szintig biztos. 2. csak 15 éves vagy, fejlődő szervezet, egyébként szerintem ilyen korban még kevésbé ajánlott 3. még nem tervezed hogy szexelsz 4. még nincs is kivel(?) - tehát..szerintem ne, simán ráér, és a szervezeted is óv, éés főleg, ha nem is tervezel szexelni, minek? 5. Ha lenne valaki, még akkor is gondolom idővel (hónapok) feküdnél le vele, tehát elég lenne akkor kezdened, ha nagyon azzal akarsz védekezni!

Persze szedni szedhetsz, de szerintem jobb ha még vársz!

2012. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ekkora butaságot...és ha csak 20 évesen fogsz szexelni, akkor addig feleslegesen mérgezed a szervezetedet?
2012. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha először fekszel le valakivel, akkor gondolom 1 hónapot csak vártok. Ha pedig gumival védekeztek, akkor az bőven elég egyébként is.
2012. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Évekig tömnéd magadba a hormont feleslegesen,és méregdrágán.

Arról nem beszélve,hogy édesanyád infarktust fog kapni.

2012. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felesleges lenne, én is 20 felett kezdtem el szedni.

Amúgy a nőgyógyász kb 2. 3. kérdése, hogy van-e partnered ill, rendszeresen élsz-e nemi életet.

2012. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne,amúgy sem pártolom a fogamzásgátló tablettát de 18 alatt semmiképp sem egészséges.Amúgy 15 évesen még a szexszel is bőven ráérsz,és amúgy is biztosabb az óvszer.
2012. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszer szedését kétszer is meg kell gondolni, eléggé felborítja még a felnőtt szervezetet is, nemcsak egy tiniét. Én is majd a következő menstruációmnál kezdem el szedni (a barátommal 3 hónapja vagyunk együtt).

Ha nincs barátod, akkor ne szedd. Gondolom a menzeszeddel nincs semmi probléma, viszonylag egyformán jön meg?! Majd ha jön a 'herceg", és együtt vagytok egy ideje, és szóba kerül a dolog, akkor majd ráérsz felíratni.

Nem tudom, hogy anyuddal milyen a kapcsolatod, de sztem enyhe szívrohamot kapna, ha ilyennel állítanál oda hozzá. A gyógyszer egy hónap alatt (van, amelyik már egy hét után véd), viszont nem olcsó mulatság. Ehhez kell vki (fiú), aki azért fizeti a felét kb. (mondjuk nem tudom, h milyen anyagi helyzetetek van, lehet, h simán megengedhetitek).

2012. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!