Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Probléma lehet, hogy nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma lehet, hogy nem vizsgálta ki a nőgyógyász a felírás előtt?

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk és a barátnőm nemrég kezdett el Corenelle tablettát szedni. A nőgyógyásza bármiféle vizsgálat nélkül felírta a tablettát.

Én nagyon nem örülök, mert szerintem felelőtlenség volt az orvos részéről. Lehet ettől baja a barátnőmnek vagy lehet nagyobb a teherbeesés kockázata?



2012. nov. 27. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A terhesség esélye nem lesz nagyobb de baja attól még lehet...én a helyében keresnék egy értelmes nőgyógyászt!
2012. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rákszűrést szoktak előtte végezni. Egyébként meg csak kikérdezi az orvos a menstruációja milyenségéről, és ennyi.
2012. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én eddig azt vittem vérvétel és egyéb vizsgálatok (kórtörténet) is kellenének.

Vizsgálatok mellett kiválasztott gyógyszer mellett is benne van a pakliban, hogy nem várt, kellemetlen tüneteket csinál a gyógyszer és váltani kell. Így viszont szerintem szerencsejáték felírni gyógyszer.

2012. nov. 27. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Vérvétel is szokott, de abból nem sok minden derül ki. Csak egy-két májfunkció van rajta.

A gyógyszer mindig lutri. Ezt vállalják a nők.

2012. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor is lehetne probléma, ha kivizsgálta volna.


Fontos lenne egyébként a részletes anamnézis felvétel. (Milyen a ciklusa, mióta menstruál, rendszeres-e, mióta rendszeres, milyen betegségei vannak, szed-e bármilyen gyógyszert, van-e magasvérnyomása, migrénje, autoimmun betegsége stb., előfordult-e családban trombózis)


A vérvétel a májfunkció miatt kellene, mert ha az nem jó, nem nagyon szabadna szedni, vagy legalábbis sűrű ellenőrzéssel.


Rákszűrés kellene, ha már nem szűz és nem volt egy éven belül rákszűrésen.


De még ezek ellenére is lehet tőle baja.

2012. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amikor nekem felírta engem sem vizsgált ki nem kérdezett semmit, nem is tapasztaltam eddig semmilyen problémát de a trombózisra figyelni kell
2013. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bensdorp ***** válasza:

#5 jól leírta, egy kis kiegészítés:

A levett vérben vizsgálják a trombózis egyik leggyakoribb hajlamosító tényezőjét is: az V. véralvadási faktor Leiden-mutációját. A fennálló terhességet és tumort is ki kell zárni (nem teljes körű kivizsgálás, csak kérdések és méhtapintás), fontos az egyéni gyógyszerérzékenység is. Ellenjavallat még a szoptatás, elhízás, 35 feletti életkor és a dohányzás is.

2013. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!