Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kérdés fogamzásgátló tablettá(...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdés fogamzásgátló tablettá(k)ról. Létezik rövid időn belül ható?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: gondolom kevés "pasi" ír ide, én most megteszem. Párom ~2 évig szedte a Lindynette nevű tablettát, most a nyár elején abbahagyta (szünet + munka). Most szedne ismét bogyót. az ÉN kérdésem az volna, hogy


1. létezik olyan tabi, amiből nem kell végigszedni egy hónapot hogy védelmet nyújtson (csak egy hetet, avagy "azonnal ható" létezik e?)


2. Melyik(ek) azok a tabik, amelyek a párom egészségét a legkevésbé károsít(hat)ják? Gondolok itt a legkülönfélébb mellékhatásokra, egész az esetleges emblóliáig.


Köszönöm.


2009. aug. 23. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mniden hormonális fogamzásgátlónál megvan az esélye az embóliának, de úgy tudom, hogy az alacsonyabb hormontartalmúaknál kisebb a legtöbb mellékhatás esélye ( de ott meg a teherbe esés kockázata nagyobb)

Hallottam olyat is, hogy 1 bizonyos gén megléte miatt bizonyos nőknél nagyobb az ebólia esélye, de a fene tudja, manapság már mindent kitalálnak...


Olyan van, ami kb 2 hét alatt hat, nem kell 1 hónapig szedni. De azonnal ható nincsen, ha a folyamatosan szedendő fogamzásgátlóról beszélünk. van a 72 órás tabletta, ami arra az esetre van, ha valaki nem védekezett és terhes lehet, de ebből 1 évben 2db is sok a szervezetnek...

22/L

2009. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most ahogy utánaolvasgattam itt, a Yadine, Belara pl. 7 nap után védelmet nyújt. Ahogy néztem a Belara-ról jók a vélemények.
2009. aug. 23. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fogamzásgátlóm egy hét után hat, és a többinél is ezt olvastam. Gondolom a modernebbek nem annyira károsítanak, persze azok drágábbak is.
2009. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Minervát szedek, és nekem az volt írva a betegtájékoztatójára, hogy ha a menzesz első napjától szedem akkor már után védett is vagyok...

De nekem kellett várnom 1hetet (de én kettőt vártam..kicsit parás vagyok :)), mert azt tanácsolta a doki, hogy én csak a 3. naptól szedjem.

De ha az első naptól kellett volna szednem akkor se mertem volna egyből védekezés nélkül lenni a párommal :)

2009. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nos, a mellékhatások mindenkinél mások. én úgy látom h ezek a nagyonúj, nagyon alacsony hormontartalmúaknak sokkal többször jön elő a mellékhatás (hányás, hasmenés, fejfájás, minden egyéb baja van)

ez teljesen egyénfüggő h kinek milyen tabletta válik be.

én pl triregolt szedek, már 8 éve, a legtöbben lehurrogják h wáááá,deszar, meg derégi, meg deerős, meg stb, de érdekes módon ennek van a legkevesebbszer mellékhatása. járok évente ellenőrzésker,e rákszűrés, májellenőrzés, ilyesmik, de nincsen eltérés seholsem.

2009. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
minden gyógyszer ugyanannyi idő után véd és ugyanolyanok lehetnek a mellékhatásaik. alacsony hormontartalmút válasszon, én yasminellet szedek, egy fokkal gyengébb mint a yadine, nincs vele gondom.
2009. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Van, ami az 1. szemtől hat. Ez le van írva a betegtájékoztatóban is, már ha modern gyógyszert kezd el szedni. A régi őskövületek betegtájékoztatóján nincs feltüntetve, mikortól hat.

2. Az orvos is tudja elvileg, melyik mikortól hat.


Ami nem káros? Hát az szervezettől függ. Én már a 3. fajtát szedem, alacsony hormontartalmú volt(lindynette 20, mercilon, yasminelle) mind, mégis kicsináltak a mellékhatások...

Ha neki jó volt a lindy, szedheti most is azt, ha azt írja a doki. Az 2 hét után már hat, nekem anno azt mondta a doki.

2009. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!