Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon kombinált és nehéz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon kombinált és nehéz helyzetben vagyok, terhes lehetek, vagy csak a betegségem tünete!?

Figyelt kérdés
Mindig is zavaros volt a mentsruációm, és egy hónapja policisztás ovárium szindrómár diagnosztizáltak nálam, / [link] >> ha valaki nem ismernél /, amire dienelle fogamzásgátlót írt fel az orvosom.És ügyebár a fogamzásgátlót a menszesz első naptjától kell szedni, és nekem nagyon zavarosan jött meg, elpször megjött dec. 28.-án, és elkezdtem a gyógyszert és utána abba maradt, de úgy döntöttem, hogy nem hagyom abba ezt a drága gyügyszert ha már elkezdtem!Talán hiba volt? ÉS egyáltalán ki se fejtette a hatását? Mert a betegtájékoztató azt írta, hogy egy nap után lehet nemi kapcsolatot létesíteni, én 3 nap után, vagyis 3 tabletta beszaedése után voltam együtt a párommal, és nagyon vigyáztunk.De mégis félek, hogy most teherbe estem.Gyors segítség lehet most a tabletta, de nem tudom, hogy felírassam-e most délután az ügyeleten( mert az otvosom már nem rendel), mivel terhességi teszt is csak 14 nap után biztos. Napok óta olyan érzésem van mintha megakarna jönni, vagy meg lenne (és ügye ez lehet a terhesség első jele is)! Ezért félek nagyon. De azis lehet, hogy csak bebeszélem magamnak!Előre is köszönöm a HASZNOS válaszokat.

2013. jan. 2. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a tájékoztató azt írja, 1 nap után mehet a menet, és te csak 3 nap után voltál együtt a pasival, és rendszeresen (minden nap) szeded a tabit, akkor nem lehet baj.
2013. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, minden estere kérek holnap egy időpontot a nőgyógyászomhoz, és ott megvizsgáltatom magam (de ez sajnos még 2 hét), és minden esetleges problmát megbeszélek vele.
2013. jan. 2. 13:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, bele írni, hogy nagyon nehezen eshetek teherbe mivel a betegség által nincs peteérésem, vagy csak nagyon ritkán kiszámíthatatlan időben, és az egész petefészkemben ciszták helyezkednek el. De mégis sokak szerint 1 hetet várni kell a nemiélettel, a fogamzásgátló szedésekor, de olyat is hallottam már, hogy egy hónapot is várnak a biztonság kedvéért.Valószínűleg nincs baj, de mégis nagyon félek!
2013. jan. 2. 14:04
 4/4 anonim ***** válasza:
A tájékoztatóban ott van, hogy vagy az első, vagy az 5. napon kezdheted el. Azért szokták az 5. napon elkezdi, mert akkor az már biztosan a rendes menzesz, ezért nem szokták az első napon elkezdeni, akiknek nem rendes a menzeszük. Ha az a vérzés csak egy napig tartott, nem is biztos, hogy menzesz volt, így terhes lehetsz, mert a tabi csak akkor véd, ha az a rendes menstruáció volt.
2013. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!