Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 éves vagyok,12 hetes...

39 éves vagyok,12 hetes terhes. Külön vizsgálatra kell menni a korom miatt. Leirnátok az miből áll? Illetve hogy a kombinált és az integrált teszt miben tér el egymástól?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A kombinált egy ultrahangból és vérvételből áll a 12. héten, az integráltnál ehhez még hozzá jön egy vérvétel a 16. héten. Ennek az összesített eredményét nézik.

Keress rá a downszűrésre a neten!

2009. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt mindkét részét ugyanazon a napon végzik el, és kapsz eredményt is, ez vérvételből és nagyon részletes uh vizsgálatból áll, majd az eredmény is meglesz kb 1 óra múlva. én ezt csináltattam meg. az integrált teszt hasonló csak úgy tudodm, hogy a 12. és a 16. héten is elvégzik, és a két eredményból adják ki az eredményt.

[link]

itt megtalálsz mindent.

2009. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 4. 09:00
 4/7 anonim ***** válasza:
A korod miatt szükséges a genetikai vizsgálat. Fel fogják ajánlani a magzatvízvételt, ha beleegyezel megcsinálják. Kb. 2 hét múlva lesz eredmény, és ultrahangot is csinálnak. Ha az I.sz. Női Klinikára mész,ami ingyenes, ajánlatos minél előbb bejelentkezni, mert sokára adnak időpontot. (Én 18 hetesen kerültem oda.)Beutalót ad a nőgyógyász!
2009. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és neked a down-szűrés "kötelező", így beutalóval ingyenes is! Kérdezz rá az orvosdnál mindenképp, mert sokat spórolhatsz ;) M.
2009. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ!Ha jól értem te túl vagy a magzatvíz vizsgálaton.Tartok tőle,a vetélés kockázata miatt,de tudom ez 100% biztos eredményt ad.Milyen? nagyon kellemetlen?Ird meg létszi a tapasztalatodat,előre is köszi!
2009. aug. 4. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok! Én csak a genetikai tanácsadáson voltam a Klinikán, de nem vállaltam a magzatvízvételt, mert jók lettek az addigi eredményeim, és egyébként is már 20 hetes lett volna a baba, mire megtudom. Épp beleestem ebbe, mert betöltöttem a 35-öt. Akikkel együtt voltam vizsgálaton, volt olyan aki már az eredményért ment vissza, ők azt mondták nem fáj. Szerintem ha betartod az utasításokat, és pihensz utána, nem lesz semmi baj. Írd be a keresőbe a "genetikai vizsgálat"-ot, régebben amikor még én is érintett voltam, találtam válaszokat, részletesen leírták milyen a magzatvízvétel.

Sok sikert, és kitartást!

4 hós kislány anyukája:)

2009. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!