Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha antibiotikumot szedek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha antibiotikumot szedek, akkor csökken a hüvelygyűrű hatása. Viszont ha abbahagyom az antibiotikumot, akkor mennyi idő múlva nyeri vissza a védekezőképességét a hüvelygyűrű?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hüvelygyűrűt nem befolyásolja az antibiotikum hatása, ez az egyik előnye is!
2013. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tényleg? csak mert azt hallottam hogy ugyanazt a hormont tartalmazza mint tabletta... vagy nem a vérben oltják ki egymás hatását, hanem a gyomorban lenne az, ha tablettát szednék? remélem érthető voltam :D
2013. jan. 25. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

A Nuvaring betegtájékoztatója ugyanúgy felhívja a figyelmet, hogy más gyógyszerek együttes alkalmazásakor a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Külön említi az antibiotikumokat.


Hogy hány napig kell még utána figyelni, azt viszont nem írja.

A tippem: 7 nap.

2013. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5 napig kell gyógyszert szednem, ma kezdtem. akkor az úgy biztosabb lenne, ha két hétig használnánk mást is? mert csütörtökön kell majd gyűrűt is leszednem
2013. jan. 25. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Az úgy jól hangzik.


Az 1-es válaszoló egyébként valószínűleg a hányás/hasmenéssel keveri. Az valóban nem árt a hüvelygyűrűnek.

2013. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszolóvagyok. Nem kevertem össze a hányás hasmenéssel! Idézem az ismertetőből: a hüvelygyűrű és bizonyos antibiotikumok (amoxicillin, doxiciklin)együttes használata esetén nem kell tartani a fogamzásgátló hatékonyság csökkenésétől.

Tehát nem mindegyik antibiotikumnál, csak az amoxicillin és doxiciklin esetén!

2013. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szövegértés egyes!


Az általad idézett rész azt jelenti, hogy az amoxicillin és doxiciklin bátran szedhető a fogamzásgátló tablettával együtt, mert ezekről bebizonyították, hogy nem csökkenti a tabletta hatását,

DE

a teljes rész így szól:


"Egyes gyógyszerek CSÖKKENTHETIK a NuvaRing terhességmegelőző hatékonyságát, vagy váratlan vérzést okozhatnak.

ILYENEK LEHETNEK AZ ALÁBBI BETEGSÉGEK KEZELÉSÉRE ALKALMAZOTT GYÓGYSZEREK:

- epilepszia (pl. primidon, fenitoin, barbiturátok, karbamazepin, oxkarbamazepin, topiramát, felbamát),

- tuberkulózis (pl. rifampicin),

HIV-fertőzés (pl. ritonavir),

- MÁS FERTŐZŐ BETEGSÉGEK (ANTIBIOTIKUMOK, kivéve az amoxillin és a doxiciklin, amelyekről kimutatták, hogy nem befolyásolják a NuvaRingből történő hormon-felszabadulást)."


azaz, CSAK az amoxillin és a doxiciklin hatóanyagokról mutatták ki, hogy nem csökkentik a hatást.


A többi antibiotikumról NEM jelenthető ki ugyanez, azaz a többivel vigyázni kell.

Vagy azért, mert nem vizsgálták a kölcsönhatást.

Vagy azért, mert csökkentik a fogamzásgátló hatását.

2013. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam az előző hozzászólásomban, hogy csak az a kettő...olvasd el!
2013. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!