Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátló tablettát használjátok? Mekkora a hormontartalma? Milyen mellékhatások jelentkeztek? Elégedettek vagytok vele? Eddig óvszer használtunk, de úgy gondoltuk h váltok tabira í 1,5 együtt töltött év után .

Figyelt kérdés
19/L

2013. jan. 30. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
4 hónapja szedek Mistralt, alacsony hormontartalmú. Eddigi mellékhatása, hogy az első levélnél alhasi görcseim voltak, és hányingerem is volt, de a második levéltől ez megszűnt. Mellem is nőtt, de nekem ez a 3-ik fog.gátlóm, és az előzőektől is nőtt. Menj el orvoshoz, majd ő megmondja, hogy melyik jó neked. Mindenkinek más a jó.
2013. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Belara-t szedek 4 éve.

Alacsony hormontartalom,pattanásokon rengeteget segít,elégedett vagyok maximálisan mert 0 mellékhatás.

2013. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Novynette, nem túl magas hormontartalom, első 1-2 levélnél az első pár szemnél fejfájás, mostanra ez már elmúlt, helyette megnőtt a mellem, de jelentkeztek a pszichés hatások, minthogy kicsit hisztisebb vagyok, mint általában. Nulla menstruációs fájdalom, a havi vérzés is rövidebb és nem is olyan erős. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve.


De neked úgyis az orvos fogja felírni.

2013. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jangee alacsony hormontartalmu, mellekhatasok elso honapban: pecsetelo verzes szinte a teljes level erejeig,alhasi gorcsok,megnott a mellem,erzelmi labilitas..2. honapra minden mellekhatas megszunt,kenyelmes a menzeszem es bar az eleje kellemetlen volt,meg vagyok vele elegedve:D
2013. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is Jangee 9 hónapja, viszont én semmi mellékhatást nem tapasztaltam se az első levélnél se a többinél, már az elejétől olyan volt mintha nem is szednék semmit
2013. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából a mai fogamzásgátlók között már nincs magas hormontartalmú. Hatóanyagukban különböznek.


[link]


A cikk második felében fel vannak sorolva a fogamzásgátlók hatóanyagokkal.


Első 3 évben Belarát szedtem, elégedett voltam vele. De egyszercsak besokallhatott a szervezetem mert többször is kimaradt a mensim, ekkor váltottam Harmonetre. Ez másik hatóanyagtípusba tartozó 'gyógy'szer. Egy hajszálnyival talán kevesebb a hormontartalma. Az ára kedvezőbb mint a Belarának, ami évről évre egyre drágább lett. 5500-ról indultam aztán végül már 7000-t fizettem. A Harmonet 6000. Én még tanulok, úgyhogy ez is fontos szempont. Ha legközelebb váltanom kell akkor Yasminelle-t szednék, ez a legújabb, legtrendibb, nődoki és orvosira járó ismerős is ezt ajánlotta, viszont jelenleg ez a legdrágább.


Eddig egyikkel sem volt különösebb problémám. A 3. év végére lett problémás a Belara, de akkor olvastam olyat, hogy ajánlatos pár évente váltani, nem tudom ez mennyire igaz. Én váltottam.. mivel nem jött meg, így nem volt visszaigazolás, hogy nem vagyok terhes - kicsit idegesítő volt. A Harmonetet 1,5 éve szedem problémamentesen.

2013. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még nagy előnye a Harmonetnek, hogy nem kell a harmadik gyógyszertárból is üres kézzel távoznom, mert elfogyott a bogyó amit szedek. Ennek pedig az az oka, hogy a kórházba a rendelésen másik 2 barátnőmnek is ugyanazt írták fel anno, gyanítom akkor kb mindenkinek. Azóta már ők is mást szednek. Én bírtam a Belarát legtovább. Ők 1,5 és 2 év után kényszerültek váltani.
2013. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Néha bekapok egy-két negrót dugás előtt, aztán mivel úgyis menni kell a detoxba, elvetetem a gyereket.
2013. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!