Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A spirált felteszik nem szült...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A spirált felteszik nem szült nőknek vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Különböző válaszokat kaptam erre a kérdésre és nem tudom, hogy ezt a mini spirált felteszik-e.

Hormonmentes spirálra gondolok.


Köszi előre is! :)


2013. febr. 8. 21:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és ha igen, akkor mennyibe kerül?
2013. febr. 8. 21:31
 2/12 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem mert a levetele serulest,, es ezaltal meddoseget 8kozhat

Bar amilyen orvosok vannak ma mar, elintezhetik, de nem ajanlom

2013. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen felteszik. De kétszer megkérdezik, hogy biztosan ezt akarod e. Ugyanis az esetek kis százalékában tényleg okozhat meddőséget, sérülést viszont abszolúte nem okoz.

Az árát sajnos már nem tudom.

2013. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából a kockázatok és szövődmények nem különösebben érdekelnek, mindenből baj lehet, csak abból nem, ha nem szexelek, de talán még abból is :)


Azért gondoltam, mert van, aki pont itt írta, hogy nem szült és spirálja van, és már sok helyen olvastam, hogy felteszik, semmi gond nincs vele.


Viszont más meg azt mondta, hogy csak szülés után.

2013. febr. 8. 21:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Azert okozhat meddoseget, mert mikor kiveszik felsertheti asszem a petevezeteket, es az hegesen gyogyul es a heg miatt elzarodik

Legalabbis anatomian ezt mondtak

2013. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt fönt. Kösz. Többet sem. Emellett maradt terhes, csak éppen nem lehetett észrevenni, mert rendesen megjött. A baba elhalt. Mire észrevették, addigra majdnem belepusztultam. Mivel állandóan rosszul voltam. Ez a tapasztalatom. Szóval ezután még kaparásra is mentem.
2013. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A petevezetéket???

Nem a petevezetékben van a spirál, hanem a méhben. Maximum a méhnyálkahártyát tudja kicsinálni, de ha ez így lenne akkor ez nem lehetne elterjedt fogamzásgátló eszköz.


Utolsó nagyon sajnálom :(

Neked hormonos volt, ugye?

2013. febr. 8. 21:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem a vezeteket, de a hegesedos sztori fennal

Majd fel ev mulva, ha tul leszek a nogyogyaszaton, megirom:D

2013. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én túl vagyok rajta már egy jó ideje, de ezek a szabályok mindig változnak, ahogyan a művi meddővé tétel is és minden, és ugye a nőgyógyászat alapból nem feltétlenül a jogról szól :) Szóval nem tudom te kapsz-e rá kielégítő választ :D
2013. febr. 8. 21:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem javasolják. Mondjuk úgy, hogy nem szült nőknek nem elsődlegesen választandó fogamzásgátló módszer. De ha mondjuk nincsen már lehetőség, kaptál egy alapos felvilágosítást, esetleg aláírsz vmi beleegyezést, akkor valószínűleg van olyan orvos, aki felrakja.


De amúgy a hormonmentes spirál mellett is lehet terhesség. Én már láttam mellette ikerterhességet is.

Persze még mindig a viszonylag biztonságosabb módszerek közé tartozik.

2013. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!