Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a Nuvaring...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a Nuvaring hüvelygyűrűről? Nuvaring vagy fogamzásgátló tabletta? Miért?

Figyelt kérdés
Már van egy fiam, még 5-6 évig nem szeretnénk tesót. Egyelőre Lindynette-t szedek, de anyukám daganatos beteg lett, valószínű a fogamzásgátlótól. Kevésbé káros a hüvelygyűrű vagy ugyanolyan rossz, mivel abban is hormonok vannak? Spirál, hormon mentes jobban beválik?
2013. febr. 11. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyűrűben is van hormon, de állítólag kevesebb. Használata is egyszerűbb. Ha tartasz a mellékhatásoktól, akkor ne szedj egyáltalán hormonokat, ott a spirál vagy a pesszárium.
2013. febr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű ugyanúgy működik, mint a tabletta, ugyanolyan hatásai és mellékhatásai vannak.

Annyi, hogy nem a bélrendszerből szívódik fel, hanem a hüvelyből, így a hasmenés/hányás nem befolyásolja.

2013. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én mindenképpen a hüvelygyűrűt ajánlom. ugyanúgy működik mint a tabletta, csak nem kell minden nap beszedni, hanem felrakod, ott van 3 hétig, leveszed 1 hét szünet és felteszel egy újat. mivel nem a gyomorban szívódik fel hanem a hüvely falán, ezért nem lehet probléma az sem, ha hánysz vagy hasmenésed van 3 órán belül. kevesebb hormont tartalmaz, mint a legkevesebb hormontartalmú tabletta, szóval a szervezetedet sem terheli meg nagyon. mellékhatásban jóval kevesebb van mint tanlettánál, én nem használtam soha semmi féle hormontartalmú készítményt, 4 hónapja kezdtem el gyűrűzni, és nekem semmi mellékhatás nem volt. egyedül első hónapban volt egy kis pecsételőm de az is azért, mert meg kellett szoknia a szervezetemnek mivel nem találkozott még extra hormonokkal. szerintem nagyon kényelmes, egyáltalán nem lehet érezni, de ha még is zavarna együttlétnél, napi 3 órára ki is veheted, leöblíted langyos vízzel és visszateszed. árban is kb megegyeznek a tablettával, max 1000-el drágább, de szerintem bőven megéri, mert sokkal hatékonyabb és kényelmesebb mint a tabletta :)
2013. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a gyűrűt. Tablettát sose szedtem, nem is akarok, nem is tudnék, feledékeny vagyok, rendszertelen az életem, nem tudnék rá odafigyelni, úgy meg nincs értelme. Erre azért jóval egyszerűbb 3 hetente figyelni, állítok egy emlékeztetőt a telóba és kész. Minket zavar szexnél szóval én ki szoktam venni, leöblítem, elrakom a tasakjába, szex után pedig visszateszem. Olvastam is és a dokim is mondta, hogy ebben van a jelenleg forgalomban lévő fogamzásgátlók közül a legalacsonyabb hormontartalom. Nekem első perctől kezdve bevált, sosem volt mellette vérzésem, barna folyásom. Mikor kiveszem megjön, kb. 4 nap múlva elmúlik és kész, utána mikor kell beteszem a következőt és 3 hétig nincs rá gondom. Nekem 16 évesen írták fel, 3 éve használom.
2013. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
túl sok a folyás a nuvaringtől és 4 nap után a kukában kötött ki.
2013. dec. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem lett több, bár már előtte is sok volt. Sok vizsgálaton voltam, mert azt hittem, hogy ez kóros, végül kiderült, hogy nem, soha semmit nem találtak, se gombát, se egyéb fertőzést. Egyszerűen sok folyásom van. Épp ezért nem is tűnt fel, hogy a gyűrűtől több lenne. De szerintem ez is egyedi, biztos nem mindenkinél okozta ezt, mint nálad.
2013. dec. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!