Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » NuvaRing mellékhatások,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

NuvaRing mellékhatások, depresszió? Más megoldás? Vadjamszhgyökér?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 5 hónapja használom a NuvaRinget és most úgy érzem abba kell hagynom de szeretném kikérni a véleményeteket. Régen több fajta tabit is szedtem de sajnos olyan durva migrénem volt tőlük, hogy abba kellett hagynom. Jó pár év kihagyás után most kipróbáltam a NuvaRinget. Az első 2 hónapban nem volt fejfájásom viszont olyan kék foltok keletkeztek rajtam (ördögcsípés) Szerencsére ezek elmúltak. A következő amit észrevettem, hogy a menstruációm elötti pár napban olyan lelki állapotba kerültem, hogy képtelen voltam saját magam elviselni. De ezt is betudtam annak, hogy meg fog jönni....viszont az elmúlt két hónapban azt vettem észre, hogy a migrénem is visszajött és ez az előbb leírt lelkiállapot sajnos állandódult... Teljesen kifordultam önmagamból. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy semmi okom nem lenne stresszelni de sajnos pont ezért nem tudok másra gondolni, mint, hogy a hormonjaim eluralkodtak rajtam. A kapcsolatom is nagyon megszenvedte ezt az elmúlt 2 hónapot, mert azért lássuk be egy férfinak, ha mindennél jobban szeret is engem nagyon nagyon nagyon nehéz felfogni, hogy a barátnője depressziós közben nincs oka rá...és természetesen neki az jön le ebből, hogy nem tud engem boldoggá tenni. Nem tudok a gondolataimon uralkodni, egyfolytában szorongok és aggódom és mindenben a legrosszabbat látom pedig akik ismernek tudják, hogy egy NAGYON pozitív beállítottságú ember vagyok. Ezért gondolom azt, hogy ha abbahagyom esetleg visszanyerhetem önmagam. Szerintetek is lehet köze ennek a NuvaRing-hez?


Itt már csak az a kérdés maradt, hogy ha hormonális fogamzásgátló módszerek nálam ilyen hatást fejtenek ki akkor milyen más megoldás marad a gumi mellett? Ezek a hüvelykúpok nem győztek meg. Tud esetleg valaki valamilyen természetes cuccot? Én a vadjamszgyökérről olvastam, ha valaki használt már ilyet kérem írja meg a tapasztalatait, természetesen kiegészítő védelemnek gondolnám az óvszer mellé, csak érdekelne, hogy valakinek van e tapasztalata vele.



2012. nov. 25. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam semmi ilyet nem okozott, mióta gyűrűzök észre sem veszem a menstruációkat, előtte amíg tartott szenvedtem a rossz kedv miatt is, a pattanások miatt is, nem beszélve a görcsökről. A gyűrű óta 3 naposak a vérzések, és a hangulatomon sem lehet észrevenni, hogy változna.


Természetes megoldásról én még nem hallottam, ami a fogamzásgátlást illeti, legfeljebb a szex teljes kizárásáról. Bár ez számomra elég természetellenes lenne.

2012. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Nekem is fejgörcseim vannak, és szerintem a Nuvaring az oka. Én már régebb óta használom, kb. 4 éve. Az elején nem volt semmi gond, tök jól viseltem. Az utóbbi 1 évben, viszont úgy érzem, csak teher a gyűrű. Amikor kiveszem, mert szünet van, akkor elkezd fájni a fejem, de olyan szinten, hogy migrén lesz belőle, sokszor a gyógyszer sem veszi ki. Aztán ha a szünet után újra berakom, akkor 1-2 nap, és mintha elvágták volna a fejfájást. És ez így megy már az utóbbi pár hónapban folyamatosan. Egyszer említettem ezt a dokimnak, de ő azt mondta, hogy a Nuvaring nem terheli úgy a szervezetet, mint a gyógyszer, nem tud mit mondani, használjam csak tovább, és szedjek be fájdalomcsillapítót. Hát jövő héten megyek másik dokihoz, kíváncsi vagyok ő mit mond. Már nem bírom elviselni, úgy érzem, nagyon megterhel.

Hangulatomra nem hiszem, hogy hatással lenne. Amúgy is kicsit érzékenyebb vagyok mikor megjön.

Szerintem beszélj Te is a dokiddal. Lehet Neked sem jönnek be ezek a hormonális fog.gátlók.

2013. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem is nagyon hasonlo lelki gondok jottok elo fogamzasgatlo szedesenel. Fogamzasgatlo abbahagyasa utan mennyi idovel lettel jol? Soha tobbet fogamzasgatlo!
2019. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!