Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi igaz és mi nem a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi igaz és mi nem a fogamzásgátló tablettáról?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsi lennék rá, hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből, egyik helyen azt írják, hogy rögtön teherbe lehet esni ha abbahagyják a szedését máshol pedig, hogy kell neki idő, hogy teljesen megszűnjön a hatása.


Tudom nem lehet általánosítani, de tegyük fel, ha én most abbahagynám a tabletta szedését rögtön teherbe tudnék esni? 4 éve szedek folyamatosan Belarát.



2013. febr. 18. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon gyorsan ürül. Nem véletlenül mondják, hogyha egyetlen szemet is kihagy valaki, akkor utána kieg. védekezés kell amíg el nem kezdi a következő levelet. Ha most abbahagynád, akár azonnal beindulhat a peteérés, következésképp igen, gyakorlatilag rögtön teherbe tudnál esni.
2013. febr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyira, hogy ismerek egy olyan csajt aki fogamzásgátló szedése alatt fogant. Állítólag. Vagyis ő az az 1% amit írnak rá.
2013. febr. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első évben mikor elkezdtem szedni voltak hónapom mikor kihagytam véletlenül 1-2 szemet, emellett rendszeresen éltem nemi életet mégsem estem teherbe, nem akarok kötekedni csak kíváncsi vagyok és köszönöm a választ :)
2013. febr. 18. 00:44
 4/10 anonim ***** válasza:

tegyük fel, hogy ha rendszeresen szeded a fogamzásgátlót, és nincsen más befolyásoló tényező (hányás hasmenés antibiotikum) akkor a gyógyszer mondjuk 99,9%-ban véd. meg van adva hogy mit kell csinálni ha melyik héten hagysz ki szemet (betegtájékoztató)tehát mondjuk ha kihagysz egy szemet akkor a héttől függöen mondjuk 90-95% közé esik le a védetteség. van aki már ennyinél teherbe eshet van aki ennyinél nem (mint ahogy van aki mindenféle védekezés nélkül egyszerűen nem tud teherbe esni hiába szeretne)


ha két szemet nem szedsz be akkor megint csökken és így tovább és így tovább.


az hogy nem tudnál teherbe esni nem biztos hogy azért lenne mert gyógyszert szedtél, hanem lehet azért mert amugyse menne könnyen. hiszen megtermékenyítés elég sokmindentől függ. (pl nem csak a női testtől, hanem a spermiumok állapotától is)

2013. febr. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A benne lévő hormon pár óra alatt kiürül. Szóval amint abbahagyod, nem véd.

Csak tudod a nők nem egyformák.

Valakinek rögtön helyreáll a ciklusa és teherbe esik. De van olyan is, akinek több hónapi, sőt évekig nem jön meg utána a vérzése.

Egyik ismerősömnek is 28 napos ciklusa volt a tabi előtt, mióta abbahagyta (fél éve) összevissza menstruál és nem esik teherbe.

2013. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az tényleg szerencse kérdése, hogy valakinek rendesen visszaáll-e a normális ciklusa. Én 2-szer szedtem foggátlót (úgy értem, hogy volt a 2 szedési időszak közt kb 1 év szünet) és mostanában ismertem fel, hogy mennyire szerencsés voltam, hogy rögtön visszaállt a ciklusom. Mivel egyre több olyan esetről olvasok, hogy sokan nem ilyen szerencsések, ezért döntöttem úgy, hogy örökre elfelejtem a hormonális fogamzásgátlást.
2013. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy valaki rögtön a teherbe tudott esni, nem jelenti azt, hogy másnak is ugyanannyi idő alatt kiürül a szervezetéből. Van akinek hónapokig tart, de sajnos ismerek olyanokat is, akik már három éve próbálkoznak a babával. Az orvos is megmondta nekik, hogy a gyógyszer miatt van.
2013. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Juj, 7-es!


MINDENKINEK ugyanúgy egyből kiürül!

Aki nem esik teherbe, annak NEM azért nem jön össze, mert a tabletta nem ürül ki a szervezetéből és még mindig hat.


Igen, a tabletta okozhat hosszú távú hatásokat. Előfordul, hogy nem áll vissza valakinek a termékenysége a tablettaszedés után.

Igen, okozhat tartós meddőséget is, DE a szervezetből azonnal távozik és nem véd tovább, amint leteszik.

2013. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-eske! Tájékoztatlak, hogy ugyanolyan gyorsan kiürül mindenkinél, csak aki kevésbé szerencsés (értsd: ráb*szik), nem áll vissza spontán a peteérése vagy csak orvosi segítséggel.
2013. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na látom, hogy ugyanazt írtuk a 8-assal.
2013. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!