Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium. Jó védekezési...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium. Jó védekezési eszköz? Nem zavar szex közben?

Figyelt kérdés
Minden érdekel ezzel kapcsolatban. Tablettát nem szedhetek viszont nem szeretnénk már gumit használni..
2013. febr. 19. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

(van hormonmentes tabi is)

A pesszárium nem épp a legmegbízhatóbb védekezési módszer, ez mellé ajánlott kiegészítő védekezést is alkalmazni (spermicides "krémek" egyebek) könnyen elcsúszhat a pasi túl mélyre hatol. És ez is csak "gumi"...

2013. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hormonmentes tabi? Tudnál konkrét nevet írni?
2013. febr. 19. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nevet sajnos nem tudok mondani, és elírtam, nem hormonmentes, hanem csökkentett hormontartalmú. A nőgyógyászoddal konzultálj a legmegfelelőbb védekezési módszer megtalálásról. Mellesleg ha mindenképpen hormonmentes (és nem gumi) védekezést szeretnél, a pharmatex termékeit tudom ajánlani. Bár ezek elég macerásak (szerintem). Mi jelenleg spirált használunk, és tökéletes. ("Az eszköz öt éven át biztosítja a fogamzásgátló hatást. Eltávolítása után a fogamzóképesség azonnal helyreáll.")
2013. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hormonmentes tabletta nem létezik. Manapság meg minden tabi alacsony hormontartalmú, így kevesebb a mellékhatás, mint mondjuk a legelső fogamzásgátlónál 50 évvel ezelőtt.

De a hatásmechanizmusa továbbra is ugyanaz. Leállítja a peteérést, a ciklust.


A pesszárium spermiciddel együtt olyan megbízható, mint a gumióvszer (pearl index szerint). A probléma az, hogy Mo.-n nem kapható, csak külföldről lehet rendelni. A méretválasztáshoz pedig orvos kell, de a mai dokik nagyon nincsenek képben vele sajnos.

A volt nőgyógyászom nagyon javasolja, a lányai is ezt használják. Emellett egy idősebb szülész doktorNŐ is javasolta, ő fiatalabb korában ezt használta minden probléma nélkül.


Én személy szerint azért nem alkalmazom, mert sajnos a spermiciddel voltak problémáim, anélkül pedig annyira már nem megbízható.

Ha nem csípett volna kegyetlenül a spermicid, szerintem már régen szereztem volna egy pesszáriumot.

2013. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kapható Magyarországon pesszárium, a neve lea contraceptivum (méhszájsapka). Nem kell hozzá recept, van hazai forgalmazó, garaancia, ügyfélszolgálat. Én régebben ezt rendeltem Németországból, és most örülök, hogy végre megoldható egyszerűbben. :) Korszerűbb, mint a sima pesszárium, kis vákummal feltapad a méhszájra, így nem mozdul el, legalábbis nem könnyen.
2013. márc. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja, és ahozzá ajánlott spermicid, contragel grün, tejsavbázisú. ( a phramatex nekem is csípett, de ez nem)
2013. márc. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Akkor te használsz leát ugye?

Nem rég rendeltem, és van egy icipici problémám vele. A párom néha érzi. Azt mondja, nem mindig, de néha érzi. A kihúzókája van útban szerintem. Neked nincs ilyen gondod?

2013. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!