Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így van esélyem teherbe esni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így van esélyem teherbe esni?

Figyelt kérdés

A barátommal a menstruációm utáni 2. nap lefeküdtünk,de felcsúszott az óvszer sajnos,szóval ugyanolyan volt,mintha nem is védekeztünk volna. 25 órára rá bevettem az esemény utáni tablettát(2 volt benne,egyiket akkor kellett bevegyem és a másikat 12 órára rá,vagyis ma hajnalban). Nincs semmi mellékhatása,nem fáj a fejem,hányingerem sincs. Azt olvastam az interneten,hogy 85% biztonságot nyújt.Elvileg még akkor nem lehetett peteérésem se,de tudom,hogy bármikor teherbe lehet esni.

A dobozon azt írta,hogy 18 éves kor alatt nem szabad bevenni,a papíron viszont 16 évet ír.Én 17 éves vagyok.Szerintetek lehet baj?


2013. márc. 9. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet baj, mint teherbe eshetsz? vagy lehet baj, mint a gyógyszer okoz valamit az életkorod miatt?


terhességre kicsi a valószínűsége, de van

a tablettát meg orvos írta fel, aki tudta mennyi idős vagy, szóval plusz kockázatot nem kellene jelentenie

2013. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem orvos írta fel. nem kellett hozzá recept a gyógyszertárban. viszont az aktus után 3 órával kimostam jól tusolóval,azt mondták ez is számít.
2013. márc. 9. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:

"viszont az aktus után 3 órával kimostam jól tusolóval,azt mondták ez is számít"


Ilyet többé NE csinálj!


1) aktus után 3 órával már teljesen mindegy, ugyanis a hüvelyben a spermiumok csak kb. 2 órán keresztül életképesek. A méhben, petevezetőben tovább is bírják, de ott úgyse tudod kimosni magad.


2) aktus után közvetlenül sem ajánlatos "kimosni", mert könnyen lehet, hogy pont ellenkező hatást érsz el. A víznyomással pont a kezdőlökést adod meg, felfelé hajtod a kisfickókat, ahelyett, hogy kimosnád őket.


Egyébként igen, minden fogamzásgátlónak, így a sürgősségi tablettának is van hibaszázaléka.

De minél előbb veszed be, annál kisebb ez a hibaszázalék.

Nem kell aggódnod.


A másik, hogy 18 év alatt nem ajánlott....

Valóban, nem ajánlott, hisz egy óriási hormonbonba, ami teljesen felboríthatja a szervezetedet,

de egy abortusz még nagyobb trauma, így a kockázatot mérlegelve 18 év alattinak is adhatják.

2013. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!