Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Használ itt valaki Lea contrac...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Használ itt valaki Lea contraceptivumot, mint "új" fogamzásgátló eszközt? Tapasztalatok, vélemények? Érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Inkább a hormonmentes fogamzásgátlást preferálom, de szeretnék valami más alternatívát az óvszeren kívül, és ez igen biztatónak tűnt, de véleményeket nem igazán hallottam róla.

[link]



2013. márc. 24. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeznék róla nőgyógyászokat, mert a saját honlapján mindenki azt ír, amit akar. Nem tűnik rossznak (tekintve, hogy a pesszárium Mo-on nem nagyon elérhető, és ez hasonlónak tűnik), de akkor bíznék benne, ha független Pearl-indexet olvasok.

(A saját honlapján a Pharmatex is áradozik róla, hogy mennyire biztonságos, csak éppen nők ezrei esnek mellette teherbe.)

Tehát ha lenne egy független, irányadó, nőgyógyászati vélemény az eszközről, akkor engem is érdekelne.

2013. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanannyira megbízhatatlan, mint a sima pesszárium. Még spermiciddel bekenve is.


De hát itt mindenki áradozik róla, aztán majd koppannak egyet. Sokan esnek teherbe mellette, főleg, hogy így felkapták ezt a leát, ami nem mellesleg pofátlanul drága ahhoz képest, hogy kb 800 ft-ért előállítható...


nőgyógy. asszisztens

2013. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Ez NEM pesszárium! Méhszájsapka!

A pesszárium spermiciddel pedig 98%-os védettséget ad!

Ez "csak" 92%-osat.

2013. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként nőgyógyászati vélemény: [link]


Szerintem ez kicsit többet ér, mint egy "nőgyógy. asszisztens" véleménye aki mellesleg minden ilyen kérdésnél lehúzza a pesszáriumot.. :)

2013. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

A LEA nem jó!

1: Óriási! Nagyobb mint 1 tojás: [link] Ebből kifolyólag hiába írják hogy nem érzed, mert de, érzed!

2: Ahogy már előttem is írták: NEM PESSZÁRIUM hanem méhszájsapka, a felhelyezése is sokkal bonyolultabb mint a pesszáriumé és az eltávolítása is, mivel vákuumot képez így sokkal bajosabb az eltávolítása.

3: Tényleg drága!


Ha hormonmentes fogamzásgátlót akarsz akkor pesszárium, annak a Pearl indexe 2-3, nem értem miért írja itt vmelyik válaszoló hogy nem biztonságos. Érdekes módon a fejlettebb országokban a nők több mint fele ilyennel védekezik, én is 10 éve 0%-os hibával, anyukám egész életében ezzel védekezett, egyszer sem esett teherbe csak mikor tervezték a gyereket illetve a NŐI nőgyógyászom (aki fiatal, 32 éves) szintén ezt használja 16 éves kora óta és ő sem esett teherbe. A titok annyi, hogy meg kell tanulni használni! Mert helyes felhelyezés mellett nem tud elmozdulni mert nincs hely mellette, ezt a nőgyógyászati asszisztensnek is kellene tudnia, gondolom azért ő is tanult valamit a hüvely anatómiájáról..


Szóval sztem a Lea nem éri meg az árát és találsz helyette jobba alternatívát is!

2013. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4 vagyok én nem leát használok:)
2013. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Gondoltam, hogy a termék weblapján kicsit egyoldalúan ábrázolják a dolgot, jobban utána nézek a hagyományos pesszáriumoknak.
2013. márc. 24. 22:14
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem miért nyilatkozik róla az, aki nem használja.


1. Igen, baromi nagy. Mikor megláttam, az első gondolatom az volt, hogy képtelenség, hogy az oda befér. Márpedig de, befér. És nem, tényleg nem lehet érezni. Legalábbis a nőnek. A párom spec. néha érezte.


2. Egyáltalán nem nehéz felhelyezni. A hüvely bejáratán nehéz kicsit áttuszkolni, mivel elég merev és nem is éppen aprócska, de ha a hüvelybe bent van, akkor gyakorlatilag már csak beljebb kell tolni, és magától a helyére kerül.


3. Miért lenne méhszájsapka? Nem csak a méhszájat fedi, hanem az egész portiót, teljesen kitölti a méhszáj előtti területet.


Egyébként úgy összességében kicsit többet vártam, de ez az én hibám is. Az zavar, hogy a párom néha érzi.

Emellett én emelett sem tudom magam elengedni, pedig elég megbízható.

2013. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8! A lea tényleg méhszájsapka! A facebook oldalukon is le van írva. Illetve kérdezd meg akármelyik nőgyógyászt!

Mondjuk az elég nagy félrevezetés részükről hogy a honlapon pesszáriumként tüntetik fel, máshol meg már méhszájsapkaként.

2013. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én ezt használom, és a nőgyógyászom azt mondta, hogy 97,8%os védelmet nyújt. Nekem bevált, én még 3 éve rendeltem külföldről, azóta nem lettem terhes.
2013. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!