Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Symica fogamzásgátló + szex...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Symica fogamzásgátló + szex peteéréskor?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem,hogy a Symica fogamzásgátló 15 napnyi szedése után pontosan a peteérés napján élveztem a barátnőmbe 2 alkalommal az nap , akkor mik az esélyei a teherbeesésnek,illetőleg vátloztat e bármit ,hogy pont a peteérés napján voltunk együtt 2x .(de ahogy írtam 15 napja helyesen szedi a fogamzásgátlót)

2013. márc. 26. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nagy a homály...


A fogamzásgátlónak PONTOSAN az a lényege, hogy LEÁLLÍTJA a peteérést!

Amíg szedi a barátnőd a tablettát, addig NINCS peteérése!

Se a 14., se a 15. napon....

2013. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A tablettának pont az a lényege, hogy megszünteti a peteérést, szóval a kérdésed értelmetlen.

Ha a menzeszének az első napjától kezdte el szedni, akkor már az első szemtől kezdve védett.

2013. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Szia!


Én is ezt a fogamzásgátlót szedem, mondjuk én végig szedtem egy levelet,mielőtt úgy csináltuk volna,viszont az első ilyen alkalom nálunk is peteéréskor volt.Szerintem ne aggódj,elvileg ezek a tabik már 5 nap után hatnak,csak ajánlanak mellé kiegészítő védekezési módszereket(óvszer pl.) Ezen kívül, akkor van a legkisebb esélye a teherbeesésnek,ha menstruál a nő:) Szóval szerintem nyugi, nem lesz terhes a barátnőd.

2013. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
értem , elnézést a tudatlanságomért, arra viszont mi a magyarázat ,hogy mégis teherbe esik valaki helyes szedéskor?mégsem következik be a peteérés?
2013. márc. 26. 22:25
 5/14 A kérdező kommentje:
mégis bekövetkezik*
2013. márc. 26. 22:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a magyarázat, hogy semmi sem 100%-os, csak az, ha nem szexelsz!
2013. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
értem.hát ettől féltem, hogy csak ennyi a magyarázat xD
2013. márc. 26. 22:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizony, az a magyarázat, hogy nem létezik 100 %-os fogamzásgátló módszer.


Van akinél a fogamzásátló tabletta egyszerűen nem hat.

Okozhatja pl.: felszívódási nehézség.

Ez viszont rendkívül ritka. Kb. 0,01 %.


A legtöbb esetben, amikor tablettaszedés ellenére mégis teherbe esik valaki... az azért történik, mert nem szedte megfelelően.

Hányás, hasmenés esetén nem pótolta.

Kihagyta és utána nem védekezett máshogy, illetve ha az első héten marad ki, akkor a kihagyást megelőző héten történt szexből is lehet baba...

Össze-vissza szedte (viszonylag azonos időben kell beszedni).

Más gyógyszert szedett mellé (antibiotikum).

2013. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a barátnőm az 1. naptól szedte rendszeresen minden nap este 6kor 15 napon át , nem volt se hányás , se hasmenés
2013. márc. 26. 22:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Egészségére. Folytassa ugyanilyen szépen!


Nem ártana neked sem, ha tanulmányoznád a tájékoztatót, akkor rendesen képben lennél, hogy mikor mi a teendő!


Itt elolvashatod:

[link]

2013. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!