Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan szedjem a Rezia fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szedjem a Rezia fogamzásgátlót ha előtte még semmiféle fogamzásgátlót nem szedtem? Jól tudom, hogy az első számozású tablettát kell bevenni? (fehér színű) Ha esetleg valamit nem jól tudok kérlek világosítsatok fel!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben olvasd el a betegtájékoztatót. Abban minden benne van a szedéssel kapcsolatban.
2013. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam, de igazából semmi konkrétat nem ír. Tegnap vettem be az első tablettát és ezért szeretnék 100%ra meggyőződni, hogy jól csináltam. El szeretném kerülni a nem kívánt terhességet.
2013. ápr. 4. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt írja a betegtájékoztató, ami szerintem elég konkrét:


A Rezia filmtablettából minden nap egy tablettát vegyen be, szükség esetén kevés vízzel. A tabletta étkezés közben vagy attól függetlenül is bevehető, de a tablettákat minden nap közel azonos időpontban kell bevenni.

Ne keverje össze a tablettákat: minden nap egy fehér tablettát vegyen be az első 24 napban, majd naponta egy zöld tablettát az utolsó 4 napban. Ezután kezdje el a következő csomag szedését (24 fehér tabletta és 4 zöld tabletta). Így nincs tablettaszedési szünet a csomagok között.

Mivel a tabletták összetétele eltérő, fontos, hogy a csomag bal felső sarkában található első tablettával kezdje a szedést, majd naponta vegyen be egy tablettát. A helyes sorrend betartása érdekében kövesse a csomagolásra nyomtatott nyilak irányát.


Tehát a vérzés első napján beveszed az első fehér tablettát, ezt szeded 24 napig, majd a következő 4 napban a 4 zöldet, ezután nem kell itt szünetet tartani, hanem újra elkezdeni a fehéreket, utána a 4 zöldet.

2013. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor jól vettem be.
2013. ápr. 4. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!