Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az baj, ha nem a doki irja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha nem a doki irja fel a fogamzásgátló tablettát, hanem én kipróbálok egyet és ha valami tünetem van akkor próbálok másikat?

Figyelt kérdés
Csakmert nekem azt mondták, hogy a doki is csak úgy "random" felir egy gyógyszert és ha mellékhatást, fejfájást vagy valamit tapasztalok, akkor visszamegyek és felir egy másikat, igaz ez? Illetve, hogy szabad magamnak igy "kisérleteznem"? Előre is köszönöm :)
2013. ápr. 6. 10:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudsz te csak úgy kipróbálni egyet, mivel recept nélkül nem adnak.
2013. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés már bocsi :)
2013. ápr. 6. 10:40
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha hamar jelentkezik valami tünet,akkor elmész újra az orvoshoz és megkéred, hogy írjon fel másikat :-)
2013. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor mégis mi volt a kérdésed? Áruld már el, hogy a válaszom miért nem megfelelő a kérdésedre.
2013. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Harmadiknak: Nehogymár ilyenekre biztasd! Akkor is lehet mellékhatása a gyógyszernek, ha nem jelentkezik semmilyen tünet. Éppen ezért kell eljárni évente vérvételre, rákszűrésre, stb. Egy jó doki se random írja fel a gyógyszert, hanem több dolgot is figyelembe vesz, legyen ez akár az alkatod.
2013. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nevetséges vagy kérdező.

Te értesz hozzá?Nem értesz.

Nem kísérletezgetésre van a fogamzásgátló.Nem véletlenül vényköteles.

Egy jó orvos,eleve vérképet csináltat mielőtt felírja.

Első válaszoló,szerintem a kérdezőnek biztos van valami ismerőse,aki tud receptet adni.

Akkor sem egy okos dolog magadnak kísérletezgetni..az orvos hamarabb talál neked megfelelő gyógyszert,mint te.Szerinted használna a szervezetednek,hogy váltogatsz?

2013. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
normális orvos előtte elküld vérvételre és az eredményeid alapján állapítja meg a számodra megfelelő gyógyszert, aminek a szedése során a mellékhatások is minimálisak lesznek.
2013. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az orvos sem tudja megállapítani, melyik a jó, sem ránézésre, se a vérvizsgálatból. Ott azt nézik, van-e trombózishajlam, milyen a májfunkció, ilyenek.. Mondjuk azt én is badarságnak tartom, hogy "random" elkezdj kísérletezgetni, mert ha lesz valami komolyabb bajod, mit mondasz a dokinak, honnan volt a bogyó? Azt is bajba kevered, aki megszerezte neked..
2013. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vérképpel a trombózishajlamot nem nézik.

Legalábbis nekem más vizsgálatot mondott az orvos..

2013. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nyolcasnak: Márpedig tényleg meg tudja mondani, hogy melyik a jó. Pont a vérvétel az, ami miatt erre képes. Ugyanis a vérkép megmutatja pl a thrombocita számot, ami ha túl magas, akkor elég esélyes egy trombózis. Ezt a Thr. számot is, és még mást is befolyásol egy rosszul megválasztott gyógyszer. Nagyon sokaknak, köztük nekem is gyógyszert kell váltani hasonló problémákból. Ránézésre is meg tud állapítani az orvos pár dolgot, ami szerint gyógyszert választ. Például súly, kor, stb.

De mindez mellékes, a lényeg, hogy az orvos válassza ki a gyógyszert, és ne egy hozzá nem értő ember. De ha a kérdező a saját egészségével akar kísérletezgetni, akár azzal a kockázattal, hogy trombózist kap, vagy meddő lesz, hát az ő dolga... Csak gratulálni tudok neki.

2013. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!