Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egész biztos, hogy nem szült...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egész biztos, hogy nem szült nőknek nem raknak fel (hormonmentes) spirált? Van itt valaki akinek szülés nélkül van spirálja?

Figyelt kérdés

Nem kifejezetten érint a téma, de sokszor olvastam/hallottam (a nődokim is azt mondta, ha nem is ilyen konkrétan) hogy nem szült nők nem kaphatnak spirált.

De ha mondjuk valakinek ez orvosilag indokolt (nem szedhet hormonokat) akkor saját kérésre/felelősségre se vállalják neki a hormonmentes spirál feltételét? Tapasztalat, esetleg valaki aki ezzel foglakozik?



2013. ápr. 26. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos. Konkrétan törvénybe ütköző.

Az pedig, hogy nem szedhet hormonokat nem indikáció, ne viccelj már! Ezer és egy hormonmentes védekezési forma van a spirálon kívül.

2013. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :) bár most meg azt nem értem, miért tiltja a törvény, ennyire veszélyes lenne?
2013. ápr. 26. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"A spirál a méhűrben gyulladásos reakciót vált ki, mely alkalmas lehet olyan feltételezésekre, hogy az alkalmazása meddőséget okozhat. Ezért Magyarországon a szülészek megállapodtak, hogy nem szült nőknek nem raknak fel spirált." :)
2013. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, közben látom, hogy kicsit lejjebb is eljutottatok eddig a témában :) most már mindent értek, mint a zöld kezecske :)
2013. ápr. 26. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!