Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 szem fogamzásgátló kihagyás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 szem fogamzásgátló kihagyás miatt esett már valaki teherbe?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Az anyukám velem,a nővérem a 3. unokaöcsimmel:DDD
2009. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én már volt, hogy többször elfelejtettem egy szemet bevenni, soha nem lett belőle baj! Szerintem egy szem kihagyásától még nem indul be a peteérés!
2009. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyéntől függ. Én is teherbeestem egy szem kihagyás miatt, most fél éves a kicsi:) Igaz nem bántam meg, mert tündéri kislányom lett, de inkább alkalmazzatok kiegészítő védekezést, nem jó kockáztatni.

21L

2009. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy megesik az ilyen. Nem értem hogyan lehet egy nap alatt peteérése az embernek.
2009. szept. 27. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, talán már annyira meg akar érni az a pete:) a bogyó meg ugye gátolja, és akkor kihasználja azt az egy napot...
2009. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
vannak olyanok is, akik nem hagytak ki egy szemet sem, és úgy estek teherbe...na nekik hogylett akkor peteérésük?:D
2009. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

IGEN!!!

A fogamzásgátló úgy működik, hogy az adagja pont ki van számítva. Ha kihagysz egyet, akkor ELINDULHAT a pete érése. Nem biztos, hogy egy nap alatt megy végbe - de teljesen mindegy, ebből a szempontból. Utána már hiába jön a többi szem, mert már hatástalanok.


SOKAN estek már teherbe egyetlen kimaradt (vagy kihányt, stb.) szem miatt.

2009. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

SA fogamzásgátlót használó nők 8-10%-nál van ún áttöréses ovuláció, azaz a gyógyszer náluk valahogy mégsem gátolta a peteéréset.


Szerencsére azonban a gyógyszernek több biztonsági mechanizmusa van: átjárhatatlanná teszi a méhnyaknyákot a hímivarsejtek számára, és gátolja a beágyazódást is. Ezért nem esik teherbe minden tizedik nő, aki gyógyszert szed.


A mai gyógyszereknek eszméletlenül alacsony a hormontartalma, hogy a lehető legkevesebb kárt okozza. Ha egy bogyót kihagysz, az már elég lehet arra, hogy a petefészkedben újra beinduljon a peteérés folyamata. Hiába jut eszedbe másnap, hogy hoppá, bogyó, akkor már késő, a folyamat beindult, és pár napon belül készen is van egy megérett pete. Ezért mondják az orvosok, hogy egy bogyó kihagyásánál úgy kell tekinteni, mintha abban a hónapban nem is szedted volna, és másképp is védekezni kell, mert a gyógyszer nem véd megfelelően, esélyes a terhesség.


Esélyes, nem pedig kötelező! Ezért nem esik teherbe mindenki, aki kihagy egy-egy bogyót. De ez csak mázli. Bármikor lehetsz te a következő. A gyógyszer csak akkor véd megfelelően, ha pontosan úgy szeded, ahogyan elő van írva.

2009. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...viszont azzal együtt, hogy hatástalan - ilyenkor mégis tovább kell szedni, különben még a ciklusod is felborulhat.
2009. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
úgy is rengetegen estek már teherbe, hogy egy szemet sem hagytak ki...
2009. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!