Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy működik a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a fogamzásgátló tabletta kiíratása?

Figyelt kérdés
Persze azért annyit tudok hogy a nőgyógyász megvizsgál meg elküld vérvételre és a vérképemből majd megnézi a májműködésemet és ez alapján dönti el hogy szedhetek-e gyógyszert vagy sem, de még aznap történik a vérvétel és a vérképet is aznap kapja meg az orvos és még utána meg is kaphatom a vényt? Kicsit messze lakok a kórháztól ami hozzám a legközelebb van és csak tömegközlekedéssel tudnék eljutni így fontos lenne tudom hogy kb. mennyi idő alatt zajlik le ez az egész vagy kétszer be kell-e mennem emiatt a nődokihoz.. Meg persze még azt is szeretném tudni, hogy ha már egyszer felírta a gyógyszert ugye utána nem kell mennem többet vényért? Az évi egyszeri szűrővizsgálatot leszámítva.. Ugyanis külföldre készülök hosszú távra és szeretnék emiatt tablettát szedni. Ha valami nem világos kérdezzetek nyugodtan.:)

2013. máj. 1. 14:43
 1/6 anonim válasza:
Többször kell kiírtani a tapasztalataim szerint, mivel egy receptre csak úgytudom hogy 3 fér rá.. és hát gondolom 3 hónapnál több kell. De szerintem konzultálj az orvosoddal, az a biztos amit ő mond.
2013. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elmesz dokihoz, beutal vervetelre. Vervetel reggel van, altalaban 7 es 9 kozott.

Tehat vervetelre masnap kell menned.

Vervetel eredmenye masnap delben jon meg (legalabbis felenk), tehat akkor is menned kell.

Ha aznap rendel a doki, akkor beugrasz hozza, ha nem... Meg egy utad van.


3 havi tablettat tud csak kiirni, tehat 3 havonta kell menned.

2013. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hat akkor igy nem hinnem hogy lesz a tablettabol valami.. Azert koszi a valaszokat.:)
2013. máj. 5. 22:28
 4/6 bensdorp ***** válasza:

Attól is függ, hogy hol. Nekem a IX. kerületi szakrendelőben így történt: bejelentkeztem az orvoshoz, a bejelentkezés utáni kb. 10 napra kaptam időpontot. Ekkor az orvos megvizsgált, és adott 1 héttel későbbre vérvételi időpontot. A vérvétel után 1 héttel elkészültek a laboreredmények, amit az orvos aznap meg is nézett, és felírta a gyógyszert. Kiváltottam, majd várnom kellett a következő menstruációmig (éppen 4 hetet), amikor elkezdhettem szedni. 4 hét szedés után kiegészítő védekezés sem volt szükséges.

A fogamzásgátlókból 1 vagy 3 havi kiszerelések léteznek, felíratni 3 havonta szükséges, ehhez mindig be kell jelentkezni az orvoshoz. Évente vérvizsgálat és méhnyakrákszűrés javasolt.

2013. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hat nálam vervetellel fogamzasgatlo miatt meg öcsém volt, pedig mar 20 eve szedem....

Recept mindig kell majd, de a háziorvos is fel írhatja.

2013. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látom nem is mindenütt ugyanaz a rendszer van. Hát remélem meg tudom beszélni az orvossal és a lehető legkedvezőbb módon lesz megoldva a bejárás szempontjából. Mert ha 3x kéne bemenjek csak az útiköltségemből tudnék venni 3 havi adagot és az már sok volna.
2013. máj. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!