Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy szedjem a fogamzásgátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szedjem a fogamzásgátlót, ha elmaradtam az első 3 szemmel?

Figyelt kérdés
Múlt héten elkaptam a bárányhimlőt unokaöcsémtől és nem tudtam kiváltani a gyógyszerem, elég rosszul voltam. Vasárnap megjött és ezen a héten pénteken kellett volna bevennem az első szem gyógyszert, viszont csak legközelebb hétfőn tudom kiváltani, tehát 3 szemmel el vagyok maradva. Most akkor hogy szedjem? Coronelle a gyógyszer neve. légyszi segítsetek. így csúszik a menses is ?? 19/L

2013. máj. 12. 09:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Corenelle* bocsi :)
2013. máj. 12. 09:25
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
én tri regolt szedek de nyugodtan szedd úgy,hogy kihagyod azt a 3 szemet és a 4-et veszed be, nyugi így is véd én is csináltam már így.
2013. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és így ugyanúgy megjön ha abbahagyom? köszönöm a választ. én eddig mindig pontosan bevettem, ezért nem vagyok képbe :)
2013. máj. 12. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Sose hívtam még fel az orvost, mert nem volt olyan helyzet, de azért erről inkább megkérdezném.

Bár ha az előző válaszoló biztos benne, hogy nem lesz így bajod, akkor csináld úgy, mindenesetre én inkább telefonálnék egyet.

2013. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A második válaszoló olyannyira tisztában van a dologgal, hogy azt se tudja, hogy az ő tablettája HÁROMFÁZISÚ, míg a kérdezőé EGYFÁZISÚ, és emiatt egyáltalán nem lehet összehasonlítani a kettőt.


Három tabletta kihagyása nagyon sok.


1) ha a gyógyszerszünet alatt volt aktus, akkor terhes lehetsz, mert a védelem csak akkor nem csökken a szünet alatt, ha valaki időben folytatja a 8. napon a következő csomaggal


2) ha elkezded a szedést késve, akkor minimum 7 tabletta erejéig máshogy is kell védekeznetek, mert nem véd addig


3) ugyanúgy be kellene szedned mind a 21-et, azaz ne csak a 4.-től kezd


4) számíthatsz arra, hogy teljesen felborul a szervezeted és köztivérzésed lesz az egész gyógyszerszedés alatt.


-> ezt végiggondolva, lehet, hogy jobban járnál, ha most szünetet tartanál egy darabig, és csak az első TERMÉSZETES menstruációdnál folytatnád a szedést


hátrány: nem tudhatod, hogy megjön-e és hogy mikor jön meg legközelebb. Van, akinek hónapokig nem indul újra a természetes ciklusa a tabletta abbahagyása után.


Ha van rá lehetőséged, tényleg hívd az orvost!

2013. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen pontosan ettől tartok, hogy nem jön meg magától, pontosan ezért kellett elkezdenem a szedését, mert nagyon rendszertelen, szóval hónapokig nem volt menseszem... És az nem lenne gond, ha ebben a hónapban nem védene, mert megoldanám másképp, csak valahogy fent kéne tartanom a ciklusom.. Mindegy megpróbálom felhívni hétfőn az orvosom. köszi szépen.
2013. máj. 12. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak ezért szeded, akkor NEM is kellene.

A gyógyszer ilyen esetben nem old meg semmit, mert csak látszólag segít, de valójában pont, hogy az egyébként is alig működő ciklusodat állítja le teljesen!

A természetes ciklus helyett művit hoz létre.


A fogamzásgátlóval csak elodázod a problémát és ha majd egyszer gyereket akarsz, nagy bajban leszel!


Endokrinológusnál lenne a helyed ennyire rendszertelen ciklussal, nem pedig nőgyógyásznál!

2013. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!