Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon fájnak a mellbimbóim....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon fájnak a mellbimbóim. Ez lehet az oka?

Figyelt kérdés
A mellbimbóim nem érzékenyek, ha a ruha hozzáér azt meg sem érzem, nem ég, de, ha megnyomom, vagy megfogom őket, akkor fájnak. Évek óta fogamzásgátlót szedek, de most abbahagytam két hétre, újrakezdtem szedni, körülbelül azóta van ez a fájás. Emiatt van? Meddig fog tartani? Tudom, hogy biztos választ nem kaphatok, de a találgatások is érdekelnek.
2013. máj. 13. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy hagytad abba 2 hétre?

Csak akkor kezdhetted volna ismét szedni, ha újra megjön rendesen!

Megvártad?


Ha nem, valószínűleg ezért fáj.

2013. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Abbahagytam, mikor véget ért egy levél, megtartottam a hét nap szünetet, aztán bevettem az első szemet, másnap el kellett utaznunk, váratlanul és itthon maradt, majdnem két hétig nem szedtem, mikor hazaértünk újra szedni kezdtem, most már lehet, hogy ez buta ötlet volt. Akkor ezért fáj? Nem lesz belőle komolyabb baj? Akkor most hagyjam abba, tartsak szünetet újra?
2013. máj. 13. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Hány tablettát szedtél be azóta?


Egyébként legjobb lenne felhívni az orvost!

2013. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pontosan hat darabot.
2013. máj. 13. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:

-Helyedben rögtön abbahagynám.

-Tartanék egy jó nagy szünetet.

-Beszélnék az orvossal.

-Ha kell íratnék új receptet (mert a töredék levél max. pótlásra jó, de egyébként másra kevés).

-Leghamarabb csak akkor folytatnám a fogamzásgátlót, amikor újra megjön. Úgy folytatnám, mintha akkor kezdeném először (tehát a vérzés első napján) és teljes (21 tablettás) levéllel.


Valószínűleg most rendesen összezavartad a szervezetedet.

Nem lenne meglepő, hogy ha egy darabig meg se jönne, vagy össze vissza jönne.

Ha volt a legutolsó gyógyszerszünetben szexuális aktusod, akkor mindenképpen csinálj tesztet is!

2013. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aha!

Megtaláltam a másik kérdésed! Így már teljes a kép.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..


Nagyon fontos lenne, hogy tesztelj egyet!

Mivel már eltelt két hét, valószínűleg biztosat mutatna.


Amiatt, hogy rögtön az első héten abbahagytad a tablettaszedést, már a szünetben se voltál védett. Pénteken és szombaton pedig már végképp nem.


A nők általában kétféleképpen reagálnak a gyógyszer abbahagyására.

Egy részüknek hónapokig nem áll vissza a természetes ciklusuk.

A többiek viszont az abbahagyást követő hónapban termékenyebbek lesznek, mint valaha. Ezért javasolja nagyon sok orvos a babára vágyó pároknak, hogy próbálkozzanak nyugodtan a gyógyszer letételét követően egyből, mert az addig "alvó" peték közül a hirtelen hormonszintváltozás hatására akár egyből kiszabadulhat egy.

2013. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért nem voltam védett a szünetben? Hogy érted azt, hogy az első héten abbahagytam a szedést? Rendesen szedtem, rendesen megtartottam a szünetet, aztán bevettem még egy szemet és utána újra abbahagytam, akkor már nem jött meg még egyszer, ez volt a csütörtöki nap és aztán jött a péntek, szombat, amiről Te is és én is beszélünk. Miért nem voltam akkor védett a szünetben? Ezt most nem értem. Köszönök minden választ egyébként.
2013. máj. 14. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Megtartottad a szünetet és az új levélnek csak az első szemét szedted be.

A második szemtől kihagytad. A második szem az új levél első hetéhez tartozik.


Általában minden fogamzásgátlónál úgy működik, hogy ha az első héten hagysz ki egy tablettát, akkor felhívják a figyelmedet, hogy a kihagyást megelőző héten folytatott aktusból gond lehet.

2013. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Így már teljesen világos, köszönöm. Persze ettől csak sokkal jobban megijedtem, de már értem.
2013. máj. 14. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:

De ne ijedezz! Csinálj végre egy tesztet!


Érdeked, hogy mielőbb megtudd!


Akkor is, ha elvetetnéd (ketyeg az óra!),

akkor is ha megtartanád (ebben az esetben ideje lenne vitaminnal megtámogatnod a szervezetedet!).


Ha pedig negatív, végre fellélegezhetnél.

2013. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!