Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az esemény utáni tabletta,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esemény utáni tabletta, hogy akadályozza meg a spermiumokat abban, hogy megtermékenyítsék a petesejtet?

Figyelt kérdés

Szóval a 72órás tablettának az a fő szerepe, hogy meggátolja az ovulációt. Ez ok. De még az is a hatáskörébe tartozik, amit a kérdésbe írtam. Az ok, hogy hat a női szervezetre, és ezért leválassza a méhfalat+ meggátolja az ovulációt, de hogy a csodában hat a spermiumokra?

És még annyi kérdés, hogy ha nincs vérzés a bevételt követően, csak a megszokott időben(ahogy ezt sokan írják+ úgy tudom, a betegtájékoztatóban is benne van, hogy nem kötelező, hogy legyen), akkor az, hogy történt? Nem volt mit leválasztania neki? Vagy csak jóval később, hetek múlva távozik, ha épp a ciklus elején/közepén volt a lány?

Puszta kíváncsiságból érdekel.



2013. máj. 27. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

72órás tablettának az a fő szerepe, hogy meggátolja az ovuláció -> ez már nem is stimmt.


A beágyazódást tudja max megakadályozni. Az ovulációval nem tud mit kezdeni, ahhoz előre kéne szedni a bogyót és nem utólag.

2013. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mondjuk, ha még nem történt meg az ovuláció, akkor meg tudja gátolni. Én úgy, tudom, hogy beágyazódással már nem tud mit kezdeni.
2013. máj. 27. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
De tud, egyes fajták biztosan. Bár növeli a teherbeesés esélyét, ha ovuláció után történt a baleset.
2013. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ovulációt azért nem tudja megakadályozni, mert ha csak azt tudná akkor nem érne semmit.


Szeretkeztek, beléd kerül a sperma. Az akkor tud csak megtermékenyíteni bármit is ha már volt ovulációd és kiszabadult a petesejt.


Ha tabi erre lenne hatással akkor nem is érne semmit. Mert mire beveszed addigra mindegy, hogy volt-e vagy sem, mert ennyi idő alatt már megtermékenyült a petesejt. És ha az ott van, akkor neki már mindegy, hogy lesz-e több petesejt szabadon vagy nem. Ő már be fog ágyazódni.


Az ágyazódással ellenben még tud mit kezdeni. Mert a zigóta csak 10-14 napra rá ágyazódik/na be méhfalba. Azért kell az rengeteg hormon, hogy a szervezet elhiggye: terhes vagy, nincs szükség még egy zigóta beágyazódására.

2013. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszer egy nagyobb adag hormonnal - progeszteronnal - akadályozza meg a spermiumok bejutását a petesejtbe, vagyis a nem kívánt terhességet.


A korszerű esemény utáni tabletták Levonorgestrel (levonorgesztrel) hatóanyagot tartalmaznak. A Levonorgestrel megakadályozza a luteinizáló hormon (LH) koncentrációjának növekedését a szervezetben, ezzel meggátolja (illetve késlelteti) az ovulációt. Bevétel után gyorsan nő a hatóanyag koncentrációja a vérben, így a tabletta gyorsan hat. Akár 12 órával az ovuláció bekövetkezte előtt is képes meggátolni azt.

2013. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. És, ha ez már megtörtént, akkor jön az a hatása, hogy meggátolja a megtermékenyítést. NA! Pont itt nem értem, hogy ezt mégis, hogy teszi.
2013. máj. 27. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Levalik a mehnyalkahartya, megvaltozik a huvely ph-ja, es meg sorolhatnam.
2013. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!