Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan lány, aki 19-23...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan lány, aki 19-23 év közötti és szűz vagy nem használ fogamzásgátlót? És nem is tervezi, de azért nem is felelőtlen, szóval védekezik ha arról van szó.

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert úgy veszem észre, hogy a mai fiatalok többsége mit sem törődve az egészségével és a jövővel, csak habzsolja az életet nagykanállal, és konkrétan a fogamzásgátlóra gondolok most, ami szinte nem véd semmi betegségtől nem beszélve arról, hogy sokan utána nem tudnak gyereket nemzeni. 23 vagyok fiú, de mindig is elleneztem ezt a tablettás módszert. Van még ilyen lány is?

2013. máj. 27. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem szedtem fogamzásgátlót. 19 évesen szexeltem először, és azóta is mindig gumival.

Biztosan van még sok ilyen lány, mert egy csomóan egészségügyi okokból nem szedhetnek tablettát, nem mindenki bírja.

2013. máj. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

22 vagyok, szűz, de soha nem szednék tablettát. egyrészt mert a terhességen kívül semmitől se véd, de leginkább azért mert nem hiszem el hogy nem okoz komoly kárt. Nem a gyorsan jelentkező mellékhatásokra gondolok(hízás, hajhullás), hanem a jelenlegi biológiai és ismereteim birtokában(amiről szerénytelenség nélkül állíthatom hogy már most messze meghaladják az átlagemberét) megrémiszt a dolog.

Akárki utánajárhat, a női reproduktív szervrendszer működése egyike a legöszetettebb, legsérülékenyebb élettani folyamatoknak, ezért is olyan nagy a hibaarány. Aki ebbe bele mer rondítani olyan hormonbombákkal mint ezek a tabletták, annak fogalma sincsen róla hogy mit csinál. Olyan, mintha féltéglával pengetnék a gitárt.


Arról nem is beszélve hogy tabletta lévén májkárosító, mindenféle vivőanyag és salakanyag van benne, vagy hogy a víztisztítás során nem bomlik le és benne marad a csapvízben, mindenféle hormonális problémát okozva a nemcsak a lány, de a fiúgyerekeknek is.

2013. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pontosan arra gondoltam amit a második válaszoló is írt. Köszönöm. Jó érzés látni, hogy vannak még tudatos emberek :)
2013. máj. 28. 00:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagyok, igaz nem szűz, de teljes mértékben egyetértek veled.


A párommal 4 és fél éve vagyunk együtt, egyszer sem szedtem fogamzásgátlót. Nekem erős szervezetem van, de nem fogom ilyen hülyeségekkel roncsolni. Ahogy írtad, a védekezésen kívül semmire sem jó, arról már nem is beszélve, hogy milyen drága.


Hiába állítják, hogy milyen biztonságos stb... Nem egy olyan eset volt már, hogy fogamzásgátló mellett estek teherbe.

Az, hogy nem károsítja a szervezetet. Badarság. A túlzott hormonbevitel nem okoz semmit. Aki ezt elhiszi az agyilag nagyon sötét. Orvos is megmondja, meglehet kérdezni.

2013. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
5%

azért elég szomorú,hogy így beszéltek más emberekről.

3 éve vagyunk együtt a barátommal,most akarok elkezdeni tablettát szedni,nem azért mert nem vagyok tudatos,vagy mert "habzsolom az életet". egyszerűen csak szeretném megelőzni a nem kívánt terhességet,a számomra lehető legbiztonságosabb módon. ne ítélkezzetek,amíg nem vagytok ilyen helyzetben. :)

2013. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aha.. ne hiszed, hogy megcsalhat a barátod ugye? Kedves 5.

És miért gondolod biztonságosabbnak az óvszernél? Nehéz bele vizet engedni aktus után, hogy nincs-e kiszakadva? Ha igen, akkor meg ott a tabletta amit 1x kell bevenni nem minden nap. Nem kell a kifogás, ne légy buta!

2013. máj. 29. 01:47
 7/10 anonim válasza:

ne haragudj,de te vagy a buta.én nem beszéltem veled ilyen otromba bunkó módon,mint te velem. nem tudod hogy milyen kapcsolatban vagyok a párommal,miért kell egyből azt feltételezni hogy megcsal,vagy hogy én hogy ellenőrzöm hogy nem szakad e ki a gumi vagy bármi?

normálisan elmondtam a véleményem,de úgy látszik ez itt nem nyerő :) részemről ennyi volt a beszélgetés.

2013. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szedtem tablettát, mindig óvszerrel védekeztem, pedig csak tartós kapcsolataim voltak.

És az ismerőseim között is egyre többen válnak meg a tablettától....


Kényelmes megoldás, az tény. De kockáztasson az, aki akar. Én nem szeretnék. Tudom, hogy milyen problémára mekkora esély van, és én nem vállalom be (egyébként orvosira járok).

Más meg azt csinál, amit akar.

2013. máj. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

"ami szinte nem véd semmi betegségtől"

értelmes emberek stabil, hosszútávú kapcsolatban kezdenek gyógyszert szedni, nem az egyéjszakásokra. az, hogy szerinted az ilyen kapcsolatokban folyamatosan rettegni kell attól, hogy a másik félrelép és hazahoz valami szutykot, csak a te lelkivilágodat jellemzi...

2013. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem jó a gyógyszer sose volt vele-tőle bajom
2013. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!