Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció mellett terhesség?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció mellett terhesség? Ti is hallottatok már ilyet? Létrejöhetett?

Figyelt kérdés

Menstruáció mellett terhesség? Ti is hallottatok már ilyet Létrejöhetett?


A párommal óvszerrel védekezünk,1 hónapja hagytam abba a gyógyszer szedését. Pénteken azonban mégis behatolt óvszer nélkül,igaz csak pár pillanat volt az egész. Jól tudom,hogy az előváladék is tartalmazhat spermiumot. Felelőtlen döntés volt,féltem is kicsit,hogy baj lesz,de ma,azaz kedden reggel megjött a vérzésem. Elég kicsi idő telt el péntek óta. Teherbe eshettem?


2013. jún. 6. 17:39
 1/7 A kérdező kommentje:

-de ma

Kedd reggel jött meg a menzeszem.

2013. jún. 6. 17:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ennyi idő alatt még nem ágyazódhatott be a zigóta.


A kövi mesi már pontosabb képet ad.

2013. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen létezik ilyen, de általában nem ilyen késői aktusból, hanem hogy rendes időben megtörténik a teherbeesés csak nem marad el a menzesz. Vagyis általában másabb az a menzesz szinte mindnekinél gyengébb csak ennek van aki nem tulajdonit nagy jelentőséget. Pontos már a ciklusod? hány napra jött meg? Mivel nem peteéréskor volt ez a kis felelötlenség igy még kisebb az esélye hogy teherbe ess. Ha még ezután is aggódsz akkor 2 héttel az aktus után csinálj tesztet.
2013. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, azért nem olyan könnyű így teherbeesni, elég sok dolognak kell passzolni ahhoz, hogy valóban összejöjjön a baba. Gondoljunk csak bele... Sok-sok évvel ezelőtt nem volt sem gumióvszer, sem fogamzásgátló tabletta, se semmilyen más védekező módszer (a megszakításos közüsülést kivéve) és mégsem voltak 20 gyermekes anyukák. :) Ha ebből indulunk ki, ez jó hír! Ez a pár másodperces behatolás valóban felelőtlenség, hiszen azalatt a pici idő alatt is távozhat előnedv a hímvesszőből. Viszont... Nagyon megoszlik az orvostudomány véleménye erről az előnedv témáról. Vannak, akik szerint minden esetben lehetnek benne életképes spermiumok, olyanok is, akik szerint lehetetlen, hogy legyen benne és olyanok is, akik szerint csak akkor lehetnek benne, ha az előző ejakuláció óta a férfi nem vizelt, így a(z) (előző ejakuláció során kilövellt) húgycsőben maradt spermiumok a következő aktusnál az előnedvvel együtt távoznak. Azonban ez mind kevés... Hiszen petesejt nélkül nincsen megtermékenyülés. És mivel te a ciklusod végén jártál, így feltehetőleg nem volt peteérésed az aktus során. :) Ha ezeket a dolgokat összevetjük, valljuk be... Minimális az esélye, hogy terhes legyél! :) De, ha mindenképpen megszeretnél nyugodni, várj az aktus után 14 napot és végezz el egy terhességi tesztet reggeli első pisiből. - lesz, tuti! :)

Remélem segítettem! :)

(Mondjuk az nem teljesen világos, hogy "ma, azaz kedden reggel megjött a vérzésem", hiszen ma csütörtök van. :))

2013. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam! :)

Utána javítottam,véletlen elírtam. Tényleg köszi,hogy ennyit írtál utolsó! :)

2013. jún. 6. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig nyugodj meg, ha megjön a vérzésed :) Ha pedig 1-2 hetet késik, akkor vegyél tesztet vagy ha megjön és nehéznek érzed utána mégis a melleid.

Igaza van az előttem szólóknak, ne aggódj :) A mai világban már nem olyan könnyű teherbe esni :/ Előváladéktól pedig nagyon ritkán.

2013. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. jún. 8. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!