Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát szedhetek így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 évesen nem volt még menstruációm, nincsen belső szervi problémám. A nőgyógyászom írt fel norcolutot ami beszedése után meg is jött de utána megint semmi. Mivel nem menstruáltam javasolta a fogamzás gátló szedését ami be állíthatja a ciklusomat. 1 havi adagot be is szedtem de ki derült, hogy trombózisra hajlamos vagyok így nem szedhettem tovább. A fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónapig szedtem a norcolut utána már rendszeresen megjött magát. Most van lassan féléve egy komoly kapcsolatom és szeretnék fogamzásgátlót szedni, szerintetek szedhetek fogamzásgátlót úgy, hogy trombózisra hajlamos vagyok? Jövőhét szerdára kaptam időpontot az orvosomtól, de azért érdekelne a ti véleményetek vagy aki hasonló helyzetben van.

19/L


Mindenkinek megy a zöld kéz!


2013. jún. 7. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem ne kockáztasd a trombózist...láttam már neurológián eszméletlen nőt, akinek a fejében záródtak el az erek...
2013. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is hajlamos vagyok, genetikailag alapból 10% al van több esélyem trombózisra mint annak aki nem hajlamos. Heterozigóta vagyok. Erre ha rászeded a fogamzásgátlót, akár 50%-al is rátehetsz, ha pedig erre még dohányzol is az még több, plusz ha nem iszol elég folyadékot, plusz ha egy hosszú utazásnál több órahosszát mozdulatlanul ülsz, ezek mind fokozzák az esélyed hogy bekövetkezzen. Én 5 év fogamzásgátló szedés után kaptam mélyvénás trombózist és tüdőembóliát. Csak ezután a vizsgálatok során tudtam meg hogy genetikailag ilyen problémám van, előtte fogalmam sem volt róla.
2013. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ne kockáztass, az életed lehet a tét!
2013. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ilyen esetbe spirált helyeznek fel? Tudom, hogy elvileg csak azoknak helyezik fel akik már szültek, de olvastam már több helyen, hogy volt olyan aki még nem szült de az orvos megcsinálta neki.
2013. jún. 7. 11:05
 5/14 anonim ***** válasza:
de miért kell bonyolítani? óvszer is van...
2013. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ilyen nőgyógyászati "előélettel" (értsd: 18 éves korodig nem menstruáltál, utána is csak gyógyszeres kezelés hatására jött meg) messziről elkerülnék minden hormonális fogamzásgátlót, ha szeretnék még az életben gyereket. Szerintem jelen pillanatban a legjobb megoldás az óvszer. Elég felelőtlen lehet az az orvos, aki spirált helyez fel egy olyan nőnek, aki még nem volt terhes...
2013. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mikor értitek már meg, a fog.gátló NEM ÁLLÍT BE SEMMIT! Az alapból is abnormális ciklusodat egy az egyben lekapcsolja és egy mesterségeset hoz létre helyette! Nyakon b*sznám az ilyen idióta, felelőtlen nőgyógyászt, aki ahelyett, hogy a probléma okát próbálná kideríteni, inkább elfedi, hogy ne legyen vele neki több baja.
2013. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért bonyolítom mert az óvszerre allergiás vagyok. Nagyon sok fajta óvszert ki próbáltunk már, de egyik sem vált be. Eddig a megszakításos módszert alkalmaztuk de én nem nagyon bízok benne így szeretnék valami normális megoldást találni.

Ment mindenkinek a zöld kéz!

2013. jún. 7. 12:03
 9/14 anonim ***** válasza:

# 7: Igenis vannak olyan esetek, mikor a fogamzásgátló megoldást jelent a nőgyógyászati problémákra! Nekem húszas éveim elején minden ciklusban savas cisztáim voltak: a meg nem repedt tüszők alakultak át cisztákká, amik kirepedve fájdalmakat, barnázást, csípő érzést okoztak. Mivel akkor még nem akartam gyereket, a nőgyógyászom fogamzásgátló szedését ajánlotta. Több évnyi szedés után hagytam abba, és utána viszonylag könnyen tudtam teherbe esni, a cisztásodás nem tért vissza azóta sem! Szóval igenis lehetséges, hogy úgy "fedi el" a tabletta a problémát, hogy meg is oldja!


Kérdező: trombózishajlammal ne kockáztass. Spirálból van hormonos (ez neked nem ajánlott), illetve hormonmentes is, de annak kisebb a hatékonysága, meglehetősen nagy a teherbeesés lehetősége - márpedig spirál mellett nyilván nem jó teherbeesni... Én a helyedben pesszárimmal próbálkoznék, az lehetővé teszi a szex teljes élvezetét (tökéletesen érzitek egymást a partnereddel), és spermiciddel együtt alkalmazva megfelelő védelmet nyújt. Nehezen hozzáférhető, külföldről kell megrendelni, de évente csak egyszer kell beszerezni!

Ha nem használhatnék hormonális fogamzásgátlót, akkor tuti pesszáriumot használnék!

2013. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam a pesszáriumon, még a fel helyezése menne is, de levenni nem tudnám.
2013. jún. 7. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!