Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát szedhetek így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 évesen nem volt még menstruációm, nincsen belső szervi problémám. A nőgyógyászom írt fel norcolutot ami beszedése után meg is jött de utána megint semmi. Mivel nem menstruáltam javasolta a fogamzás gátló szedését ami be állíthatja a ciklusomat. 1 havi adagot be is szedtem de ki derült, hogy trombózisra hajlamos vagyok így nem szedhettem tovább. A fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónapig szedtem a norcolut utána már rendszeresen megjött magát. Most van lassan féléve egy komoly kapcsolatom és szeretnék fogamzásgátlót szedni, szerintetek szedhetek fogamzásgátlót úgy, hogy trombózisra hajlamos vagyok? Jövőhét szerdára kaptam időpontot az orvosomtól, de azért érdekelne a ti véleményetek vagy aki hasonló helyzetben van.

19/L


Mindenkinek megy a zöld kéz!


2013. jún. 7. 10:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
# 10: Próba nélkül ne mondd! Én is küzdöttem eleinte a hüvelygyűrűmmel, aztán begyakoroltam a felhelyezést és levételt, most már simán megy! :)
2013. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha rendszeres lenne a menstruációd akkor tudnám ajánlani a mi módszerünket a párommal. Én vagyok a válaszoló, akinek volt már trombózisa. Nekem rendszeres 28-29 napos a ciklusom, és így tudjuk alkalmazni a módszert miszerint:

a menstruáció első napjától (nem a barnás foltoktól, hanem amikor már konkrétan piros vér) számolsz 16 napot. Tehát a menses első napja az 1. és így tovább 16ig. Ezen belül óvszer kell, a 16 nsp estétől a következő menstruációig viszont védekezés nélkül lehet szeretkezni vég nélkül.

28-29 napos stabil rendszeres ciklusnál a teherbeesés a 9. és 14. napokon és között a legvalószínűbb, utána már nincs peteérés, hanem a pete leválása történik, ezért nem tud megtermékenyülni.

A párommal 2 és fél éve alkalmazzuk és sohasem estem teherbe. Nyilván mindenki eldönti maga, hogy érti-e a módszer lényegét és bevállalja-e, viszont mint mondtam rendszeres ciklusnál lehet.

2013. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha mindent kizársz, akkor mégis mit vársz?

Ne szexelj, és meg van oldva a gond...


Nyilván nem szedhetsz tablettát, mert jó eséllyel trombózist kapsz, amibe bele is halhatsz. Egyik ismerősöm így járt 22 évesen. Tüdőembóliát kapott, majdnem meghalt.

A tabitól, meg a trombózishajlamától.


A pesszáriumot meg talán ki kellene próbálni, mielőtt azt mondod, hogy nem bírod kiszedni. Mégis honnan veszed, ha sose próbáltad?


Spirált nem raknak fel, ha nem szültél.


De legalább annyi eszed lehetne, hogy spermicidet használj a megszakítás mellé. Máris nem 50%-os lenne a védelem...

2013. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Voltam, orvosnál vért vett, azt mondta addig nem mondd semmit míg meg nem lesz az eredmény. Kérdeztem a spirál fel helyezéséről is, azt mondta helyeznek fel spirált olyan lányoknak akik nem szedhetnek fogamzás gátlót és elmúlt 18 éves.
2013. jún. 9. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!