Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit kell tudni a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tudni a fogamzásgátló tablettákról? Véleményeket!

Figyelt kérdés
A párommal elkezdtünk szexuális életet élni, de mindketten úgy gondoljuk, hogy biztonságosabb a tabletta. Hogy vannak árba? Egy doboz meddig tart ki? Eléggé hajlamos vagyok a hízásra, így félek, hogy megfogok hízni, azonban nem állt be a menszeszem, hátha azt helyretenné.

2013. jún. 10. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem úgy történt h elmentem a nőgyászomhoz elsősorban ott kivizsgáltam megállapítottak dolgokat és az alapján írtak fel gyógyszert van 3 havis és van olyan amit havonta kell megvenni a 3 havis fogamzásgátlótól függ nekem pl 6000 ft b.nőm 1 havisat szed az 2000ft én is féltem h elhízok de nem lett semmi ugyan úgy ettem mint gyógyszer szedése előtt... mivel még nem állt be a menszeszed lehet h nem fognak felírni de ezt majd a nőgyógyász elmondja :)
2013. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nőgyógyászomhoz* egyébként én gestomixet használok és nem híztam meg semmi komplikáció tehát hányás hasmenés semmi ehhez hasonló dolog nem volt :)
2013. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
áruk kb 6-9000 Ft 3 hónapra. egy dobozban 3 levél van, ami ugye 3 hónapig elég. 21 napig szeded, aztán 7 nap szünet. a ciklusodat teljesen beállítja, nem fog késni, hamarabb megjonni, mindig időben fog megjonni. persze első 2-3 hónapban még lehet pecsetelo vérzés. elvileg a mensi a 2-3. napon jön meg de változó, pl nekem 4. napon jön meg. az meg butaság h a tabletták hízlal, ma már nem nagyon van ilyen. sportolni kell, egészségesen élni es nem lesz gond. ellenben azt tudnod kell h vannak mellékhatásai, nem mindenkit érint de nem tudhatod rád h fog hatni. vannak akik rosszul lesznek tőle, hangulatváltozásaik lesznek, fejfajas, huvelyszárazság, libidocsokkenes. akar trombozist is okozhat. de ezt a nőgyógyászoddal beszeld meg, előtte valszeg csinál egy vértesztet amiből minden kiderül. remélem segítettem. :)
2013. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Még érdekelne, hogy mennyire biztonságos a tabletta? Csak mert hallottam olyat már, hogy valaki így is teherbe esett 2-3 hónap szedés után, mert kisebb hormontartalmút szedett. Azért 19 évesen nem akarok még babát.
2013. jún. 10. 20:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg most nem tudo, de ha a párommal közösen, fele-felébe vesszük a gyógyszert az gáz? Úgyértem megkérném, hogy állja a felét 3 hónapként. Végül is közös érdekünk.
2013. jún. 10. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem gáz, ha félbe veszitek. Én is ennyi idősen kezdtem szedni, mint te, párommal azóta is mindig felesbe vesszük. Úgy korrekt. Amikor még gumit használtunk, azt is félbe vettük. Egyébként ha pontosan szeded, mindig ugyanakkor, és nem össze-vissza, akkor jó eséllyel nem leszel terhes. Én megbízom a tablettában (1 éve szedem).
2013. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már kb. 6 éve szedek gyógyszert, igaz, többfélét kipróbáltam, és amit most szedek (Qlaira), elég drága, de 6 havi adag is van belőle, és nekem ez vált be.


Amúgy vannak olyan gyógyszerek, amikben egy levélben csak 21 szem van, és utána 7 nap szünetet kell tartani (ez a gyakoribb), és vannak olyanok, amik 28 szemesek, és nem kell szünetet tartani, hanem másnap rögtön meg kell kezdeni az új levelet.


Nem nagyon valószínű, hogy meg fogsz hízni tőle, mert ezek kis hormontartalmúak már, de nyilván szervezetfüggő is, így pontos választ erre nem tudok neked adni, ki kell próbálni. Előfordulhat az is, hogy ez egyiktől hízol, a másiktól meg nem.


Tudnod kell, hogy a gyógyszer 99,9 %-os biztonságot nyújt, ha rendesen szeded, azt meg, hogy hogyan kell szedni, és mikre kell figyelni, mennyi idő múlva leszel védett, a gyógyszer dobozában lévő tájékoztatóból fogod megtudni (ezt viszont mindenképpen olvasd el).


Egyébként szerintem sem gond, ha a barátoddal felesben veszitek, mert ahogy te is írtad, az ő érdeke is.


Még így a végére annyit, hogy ha felír a doki most egyet neked, és neked nem jó, mert pl. hisztis leszel tőle, fejfájást, ingerültséget, vérzést okoz, akkor menj vissza, és addig írass vele másikat, míg meg nem találod a neked valót. Különbözőek vagyunk, így különböző gyógyszerek lehetnek jók.


Remélem, tudtam segíteni! 28/N

2013. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm. Igen, tudtál. Voltam is elmúlt nap, és a Jangee kis hormontartalamút kaptam, ami 3 havis. Ma kezdem el, mivel a menzeszem 5. napján járok, most is olyan rendszertelenül jött, remélhetőleg ezek után szépen be fog állni végre.
2013. jún. 18. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!