Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mirabella fogamzásgátlóról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mirabella fogamzásgátlóról mik a tapasztalatok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdem szedni a Mirabella fogamzásgátló tablettát. Tudom, hogy minden nőre másképp hat, de ettől függetlenül szeretném megkérdezni, mik az általános tapasztalatok? Jelentkezett mellékhatások? Tudom, hogy elvileg körülbelül a szedéstől számított 7. napon már véd, a nőgyógyászok általában mégis javasolják, hogy várjunk, míg elfogy az első levél. Ti mikor kezdtétek el óvszer nélkül?


19/L



2013. jún. 12. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

én 8 hónapja szedem: eddig semmi baj nem volt, de két hónapja, menzesz előtt (ill. megvonásos vérzés előtt) egy héttel, barnás "vérzés" lépett fel.. a doki azt mondta, h köztes vérzés (akkor szedtem 6 hónapja). Rá a következő levél végénél nem volt barnás vérzés, viszont az addig hétfőre beköszöntő vérzésem szerdán "jött meg" (annyi volt, mint egy első napon, csak kevés, barnás, és egy mini tampon 10 órán át is bírta volna) és csütörtökön már semmi nem volt.

Ma a június 30. vagy július 1-ére várom, de ma megint elkezdtem barnázni.. úgy, mint két hónappal ezelőtt, napra pontosan... :(

Valószínűleg jövőhéten megyek dokihoz, úgy bogyót íratni..


Egyébként mi végig használunk óvszert (pláne, mióta ez történt..), de sztem ha kivárod a teljes levél elfogyását, és megjön a menzeszed, akkor ha semmi kizáró ok (hasmenés, hányás a bevétel után 5-6 órán belül), akkor simán együtt lehettek.


Egyébként én mellékhatásokat nem tapasztaltam, max. picivel többször fájt a fejem a szokásosnál.


Azóta elkezdted már szedni? 18L

2013. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*most június 30. ... bocsi, elírtam:)
2013. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, már elkezdtem, sőt az első 3 levelet majdnem végig is szedtem azóta.


Nálam a melléhatások a következők voltak:

-általános mellduzzanat szedési idő alatt (az utolsó 7 napon a ciklusban, amikor nem szedem akkor visszamegy), először kellemetlen volt hogy fáj, mint amikor menstruáltam, de mostmár hozzászoktam és nem annyira éles

-fejfájás az első hozzászokási időszakban

-az első másfél héten pecsételő vérzés

-libidó csökkenése sajnos, ezáltal szárazabb is vagyok ami gyakran nagyon fájdalmas és égető, de már ezt is megtanultam kezelni. nem annyira aktív már mint mondjuk az első időszakban volt a nemi életünk (napi sok alkalom), inkább napi egy vagy kettő, de az olyan is... :)

2013. aug. 28. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!