Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirálom lehet?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirálom lehet?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. sajnos nemrég derült ki, hogy nem szedhetek fogamzásgátlót, a "megszakitásosnak" nem vagyok a híve, a gumi meg feszélyez, vagy nemtudom :S Meg drága is egy csomi alaphangon 600 ft körül van. Spirálon gondolkozok, de még sose szültem, úgy szerintetek lehet?

2013. jún. 16. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok nem szívesen teszik fel a spirált olyannak, aki még nem szült. Elvileg nem tilos, de ez amolyan szakmai megegyezés.

Az oka pedig, hogy a spirál lelógó kis jelzőszála mentém könnyen feljutnak a kórokozók, és igen szép kis méhgyulladást lehet összeszedni vele. Az meg akár meddőséghez is tud vezetni. Az meg igen kellemetlen, ha az ember még nem szült.

Nyilván ez csak egy lehetséges opció, nem feltétlen történik meg mindenkivel.


Szerintem barátkozz meg az óvszerrel. Nekem 7 év alatt nem volt gond, sose szakadt ki. Ha meg nagyobb csomagot veszel, akkor olcsóbb is.


Vagy esetleg próbálkozz meg a pesszárium+spermicid kombinációval.

2013. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs az óvszerrel, sokszor én húztam fel... De persze megértem, ha neked más a véleményed.

A spirál mellett teherbe lehet esni, meg veszélyes, tehát nem ajánlott...

2013. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mint az 1-es is írta: A pesszárium lehet még megoldás, de a gumi mindig hasznos plusz.
2013. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!