Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek jó a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó a fogamzásgátló tabletta, mármint az egészségszempontjából, nem rossz, hogy hormonokat kap szervezet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden mesterséges anyag rossz a szervezetnek és minden gyógyszernek vannak mellékhatásai - rövid és/vagy hosszútávúak.

Ha éppen egy parázs vitát vagy készülőben kirobbantani, akkor hajrá. Megjelennek majd a tizenéves lányok, akik 1-2 éve szedik a cuccot és kardoskodnak amellett, hogy jobb,mint a gumi, nőtt tőle a melle, nincs pattanás és különben is kényelmes, meg anyu-apu fizeti. Illetve lesznek felnőtt nők is, akiknek az évek során nem jelentkezett mellékhatás. Tovább a másik tábor is jelentkezik majd, akiknél rövidebb vagy hosszabb idő után megjelentek a káros mellékhatások és minden bajuk van tőle.

Dönts belátásod szerint.

2013. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem semmi rossz nincs benne én is szedem mert még nem szeretnék babázni :)
2013. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ma már a vízben is van hormon.. Nem jó a szervezetnek, de nem is halálos.. Ha az lenne nem engedélyeznék az orvosok.. Vannak káros mellékhatásai egyes esetekben, ezért is kell előtte kivizsgáltatnod magad, mielőtt felírják.. Ha valaki alapból irtózik a gyógyszerektől annak pedig vannak más lehetőségek a védekezésre.. Fölösleges erről vitatkozni a mai világban szerintem..
2013. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező: A fogamzásgátló sokkal kevésbé biztonságos mint az óvszer, és a betegségektől nem véd meg, a hormon nem gyógyszer magától is termel hormonokat a szervezeted, a fogamzásgátló csak becsapja a testedet, hosszú ideig babráltak vele mire kifejlesztették a mai fogamzásgátlókat, ezek már nem túl ártalmasak. Vannak egészen alacsony hormontartalmúak is.


Kedves első hozzászóló. Én 18 éves vagyok, 2 éve szedem semmi bajom talán a falánkságot tudom idevenni de azt meg tudom kezelni. Tudom hogy nem azért nőtt meg a mellem mert fogamzásgátlót szedek hanem mert épp ott tart a testem a fejlődésben, szűz vagyok, szóval nem is a szex miatt teszem, és nekem nem múltak el a pattanásaim sem,mégis szedem. Tudod miért? Mert, - és ez egy nagyon fontos előnye a dolognak - így rendszeres lett a menzeszem, és a hasam sem fáj annyira mikor megjön (mozdulni nem bírtam azokon a napokon), ezen kívül nem igen tudom elképzelni hogy valaki ne szedjen fogamzásgátlót soha egész életében, akkor meg nem mindegy mikor kezdi? Valamint, örülnék ha nem általánosítanál, köszönöm!

2013. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De gyerek vagy!


1) Nem lett rendszeres a menszeszed, ugyanis jelenleg NINCS menszeszed, csak megvonásos vérzésed.

A gyógyszer kikapcsolja a természetes ciklust.


2) "nem igen tudom elképzelni"

Pedig nem is kell ehhez akkora képzelőerő.

RENGETEGEN ugyanis egyáltalán nem szedhetik.


Nem cukorka, súlyos mellékhatásokkal is járhat a szedése.

Trombózis, tüdőembólia... akár halál.

2013. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 úgysem érti, hagyjad :) szegényem az alapvető hatásaival sincs tisztában, hogy milyen rendszert alakít ki a testben. szedi, mert felírta a doki, aki jó kis pénzeket kapcsol le ezért a gyógyszer gyártójától/forgalmazójától.
2013. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó előtti. Pontosan tudom hogy működik a dolog szerinted mit takart az hogy "becsapja a tested" valóban kikapcsol a természetes ciklus de bocsássa meg a világ hogy azt mertem mondani a havi (megvonásos) vérzésre hogy menzesz. Hiba, tudom hogy a kettő között nagy különbség van de azért szerintem elnézhető. Nem tudom amúgy miért vagy ennyire indulatos, azt hiszem teljesen normális hangnemben írtam kommentet a válaszodhoz, ha mégis megsértettelek ne haragudj nem állt szándékomban. Igazad van akadnak olyanok akik egész életükben nem szedhetik, és akadnak latex érzékenyek is stb, én az egészségeseket vettem alapul, hiba, nem vettem figyelembe az összes lehetőséget, elhamarkodott kijelentés volt, sajnálom. Azt is aláírom hogy vannak mellékhatásai, de megismétlem, tart már ott az orvostudomány, hogy a káros hatások nagy részét kiszűrje (szerintem).


Kedves utolsó, mint mondtam tudom mi történik a testemben, kérlek ne légy lekezelő, elismerem voltak elhamarkodott kijelentéseim, mégsem gondolom hogy ismeretlenül, ezt érdemelném, és azt hiszem ez nem csak rám vonatkozik, sokkal bántóbbak tudnak lenni ezek a szavak mitha pl azt mondtad volna hogy "buta liba vagy édes lányom" nem tudom ez volt-e a célod gondolom tisztában voltál vele te is hogy ez a megjegyzés nem fog jól esni, nem is az volt a célod hogy jól essen, elárulom elérted a célod nagyon szarul esett (engem többnyire felelősségteljesnek tartanak GYEREK létemre, és igyekszem is ennek megfelelni mert ez jó és hasznos a jövőm szempontjából) kiábrándító volt ezt olvasni. Sokkal mélyebben érintett mint kellett volna, de ez már valószínűleg az én hibám, szerintem túl érzékeny vagyok.

2013. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!