Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek? Óvszer vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek? Óvszer vagy tabletta?

Figyelt kérdés
Mindkettőt ugyan olyan biztonságosnak tartom mióta rengetegen írják a tabletta melletti teherbeesést...most érdemes ezek után gyógyszert szednem,terhelni vele a szervezetem?

2013. jún. 20. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tabi még mindig olcsóbb mint az óvszer.
2013. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van fiúd, aki lehetőleg hűséges is, akkor jó etvagyat.

Ha minden órában masikkal vagy akkor inkabb gumi.

Nezz utána a méhnyakráknak. Kézcsók.

2013. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tabletta elég nagy védelmet nyújt!

Igaz az óvszer 100%, de csak ha nem szakad el! De ha elszakad akkor megvan a baj, és veheted be az esemény utánit, ami sokkal "durvább" hormon bomba, mint a rendszeresen szedett fogamzásgátló.. és az is 72 órás, sokkal nagyobb a kockázat..


Aztán ha mégsem segít, mert mondjuk nem időben szeded be, és teherbe esel, akkor abortusz!(hál'istennek eddig nem jutottam, mert segített az esemény utáni)


Nekünk óvszerrel történt egy óriási baleset.. Esemény utánit vettem be, ami egy valóságos hormon bomba volt!

Felborította a menzeszemet, valamikor 2 hétig is véreztem tőle.. még mindig jobb lett volna ehelyett az, ha rendszeres fogamzásgátlót szedek..


Ezek után én mindenképpen szedek tablettát(és óvszert is használunk amikor a legtermékenyebb időszakban vagyok) hidd el, hogy nem éri meg rizikózni..


De persze te életed, te döntesz! Én csak segíteni szerettem volna.

2013. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Snooch ***** válasza:

Jó, persze, nem éri meg rizikózni a babát, csak nem mindenki olyan szerencsés, hogy szedhet tablettát... kicsit kiakasztó már folyton azt olvasni, hogy te életed, te döntéseid, de szedni kell a tablettát... hát kössz... könnyen beszél, akinek választás kérdése, hogy mivel védekezik... és akkor nyilván én vagyok a felelőtlen, mert óvszert használok, mikor mást nem lehet...


Egyébként, sok mindent végigolvasva és hallgatva, talán már akkor sem ugrálnék a tablettáért, ha szedhetném... bár sokkal kényelmesebbé teszi az életet, az biztos.

2013. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve az egyéjszakás kalandokak, inkább "egyet szeretk, mint mindenkit", de nem kérem a barátnőmtöl, hogy szedjen ilyesmiket. Nem ertek hozzá, de hallottam olyat is, hogy ha nem megfelelő a bogyó, akkor akár meddőséget is okoz, meg veszélyes... Ezzel mivan? Ez igaz?


2-es voltam

2013. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A tablettáknak valóban vannak esetleges mellékhatásai. Az orvos megvizsgál, és eldönti, hogy neked melyik tabletta a megfelelő (vagy hogy egyáltalán szedhetsz-e).

Egyébként nőgyógyászhoz vissza kell menni mindig kontrollra, ott pedig ki kell derülnie, ha valami problémát okozna a gyógyszer.

Én személyesen nem szeretnék nagyon beleszólni a szervezetem működésébe, így én nem szedek gyógyszert. Ráadásul ha az egyik nem jó, kapsz másikat, de nekem nincs kedvem végigpróbálgatni az összeset (rossz esetben akár 4-5-öt). Talán a jövőben, ha a barátommal összeköltözünk.

Most kb. heti kétszer tudunk szeretkezni, szóval az óvszer megfelelő.

2021. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!