Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek higgyek? Doki vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek higgyek? Doki vagy mellékelt betegtájékoztató?

Figyelt kérdés

velgyn fogamzásgátlót kezdek szedni

a betegtájékoztató szerint, ha a menstruáció első napján kezdem,akkor az első szemtől véd,ha a 2-5. napon, akkor egy hét után

ezzel szemben a nőgyógyászom azt mondta, hogy az első hónapban kell óvszer is

nektek mi erről a tapasztalatotok? Ti hogy csináltátok? Hallottatok olyanról, aki gyógyszer mellett lett terhes az első hónapban? Ha nem védene rá mernék írni, hogy véd? Szerintem nem

köszönöm a válaszokat:20/l



2013. jún. 21. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első hónapban kiegészítő védekezés szükséges. A dokidnak volt igaza. Figyelj lehet kockáztatni de nincs értelme. Védeni fog de nem teljesen. Az első hónapban még nem olyan megbízható hozzá kell szoknia a szervezetednek. Inkább várjatok egy hónapot vagy használjatok óvszert.
2013. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a betegtájékoztató a releváns, elvégre olyat nyilván nem írnak rá, ami nem igaz (melyik gyógyszergyár koczkátatna tét nélkül? Mi érdekük lenne valótlant írni a védelem idejéről?). A dokid túlbiztosít, ami amúgy nem baj, fogadd csak meg a tanácsát, abból gond nem lehet, egy hónapot pedig kibírsz gumival tán.
2013. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy jártam,hogy mondta ugyan a nőgyógyászom,hogy 1 hónapig még jó lenne óvszert is használni,de aztán pár nap múlva annyira megörültünk a párommal,hogy végre nem kell majd "zoknit" húzni,hogy nem is húzta fel. Persze aztán utána beparáztam,hogy hát basszus,csak tudja már a nőgyógyászom,mit beszél,úgyhogy mentünk felíratni esemény utánit. Viszont az ügyeletes nőgyógyász meg mosolyogva megnyugtatott,hogy nem kell beijedni,nem kell esemény utáni sem,a fogamzásgátló az 1. szemtől véd.


Hát nem tudom,hogy egy könyvből tanult-e a két nőgyógyász,de terhes nem lettem:D

22L

2013. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt írnak a betegtájékoztatóra, amit csak akarnak, ugyanis ott a kiskapu: "egyik fogamzásgátló módszer sem nyújt 100%-os védelmet". Innentől kezdve nem az ő saruk, ha egy-két embernél be is sikerül az első hónapban, rá lehet fogni, hogy abba a kb. 0,02%-ba esnek bele. Én nem kockáztatnék. De te tudod, hogy mennyire férne bele az életetekbe egy esetleges gyerek/abortusz.
2013. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!