Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most mit csináljak? Így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit csináljak? Így terhes leszek? :/

Figyelt kérdés
Tegnap este sajnos nem tudtam bevenni a tabimat mivel lekéstem a vonatom és azóta már bő 12 óra eltelt..most pótoljam attól vagy csak elég este a következővel folytatnom?Annyi még a 7. tabit hagytam ki tegnap pedig együtt voltunk a barátommal...

2013. jún. 24. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Pótold és kicsi a valószínűsége a terhességnek, de sosem lehet tudni
2013. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
pótolod, de elvileg ha abba is hagyod teljesen akkor is csak hónapok múlva vagy képes újra a megtermékenyüléshez..
2013. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
nem baj ha eltelt 12 óra vedd be de ha kihagysz 1-et se lesz semmi én 3at hagytam ki és nem vagyok trhes
2013. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen pótolni kell, de ha időn túl pótoltad, akkor pedig kiegészítő védekezés kell!

A mai, modern fogamzásgátlók hormontartalma annyira kicsi, hogy egyetlen kihagyott szemtől is lecsökkenhet annyira a hatása, hogy nem véd.

És a mai fogamzásgátlóknál nincs ilyen, hogy abbahagyás után x ideig nem lehet terhesnek lenni. Akár az abbahagyás utáni hónapban is teherbe lehet esni.

Ajánlom egyes válaszolók figyelmébe, hogy haladjanak a korral és informálódjanak!

2013. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
én haladok a korral, 20 éves vagyok és a dokim felírta a jengee nevű fog. gátlót állítólag abban van a legkevesebb hormon, abbahagytam tavaly májusban és múlthónapban mondta a doki hogy akár 2 év is lehet mire megint teherbe eshetek.
2013. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egyesek esetében évek is, de másoknak pedig elég abbahagyni és máris terhesek lesznek.

Régen azért meg nem ez volt a jellemző, hanem hogy valóban hónapok voltak, mire egyáltalán kiürült a szervezetből.

De ma már sokkal gyorsabban ürül ki, ezáltal előbb teherbe is lehet utána esni.

2013. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz.

Az első héten kihagyott tablettánál SOKKAL nagyobb az esély rá, mintha később hagytad volna ki.

Ilyenkor a kihagyott tablettát megelőző héten folytatott aktusból is lehet probléma - EZ BENNE VAN a tájékoztatóban is!


Persze ez nem jelenti azt, hogy FIX, hogy az leszel.

Majd tesztelj (2 hét múlva) és a következő hét napban védekezz máshogy is!


A tablettát pedig be kell venned bármennyit is késtél vele!

Ez is benne van (általában) a tájékoztatóban ("a kihagyott tablettát akkor is pótolja, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelentené" - magyarán akkor is be kell venni, ha csak a következő tabletta bevételekor jut eszedbe, hogy kihagytad).

2013. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A 4.válaszolònak üzenem hogy ez nem igaz!!Èn 4 évig szedtem gyògyszert és babát akartunk.A dokim mondta h 3-4 hònapig még eléggé véd miutàn abbahagyom de 1 évig utána ne essek teherbe mert annyi kell h kiürüljön a hormon és beteg lehet tőle a baba!!!
2013. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

4-es vagyok, én is több, mint 4 évig szedtem fogamzásgátlót és abbahagyás után 7 hónappal estem teherbe és soha egy orvos nem mondta, hogy ettől beteg gyerek lesz és nem is lett az.

2013. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tehát neked is hatott utána még!!!Ez volt a lényeg!Nem azt irtam h tuti beteg lesz tőle,csak van rá esèly!
2013. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!