Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Borzalmasan érzem magamat a...

Borzalmasan érzem magamat a közös családi nyaralásunkon! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Eljöttem a párom nagy családjával nyaralni. Ez még csak a 8-ból a második nap, de én már ma sírógörcsöt kaptam a vacsora után és legszívesebben indulnék haza.


Együtt indultunk el nyaralni a párom szüleivel, tesójával, nagynéni, unokatesó és nagyszülők. Jóban voltunk mindig is az évek alatt nagyon, nem gondoltam hogy probléma lehet.

Direkt rákérdeztem az elején a költségekre, tisztázzuk le ki mit fizet. Elmondták, hogy a programok részvételi díját, az útiköltséget és a szállást kellene magamnak állni, a kaját, ha beülünk valahova, ha eszünk egy fagyit, akkor ne is kérdezzem, azt állják. (Ez volt a párom szüleivel a megállapodásunk, a nagymama is ott volt, ő is hallotta)

Ennek ellenére minden kávénál, fagyinál és egyebeknél megkérdezi, hogy én szándékozom-e kifizetni a saját részemet!? Most erre mit tudok mondani? Mindig megvéd "anyós", hogy majd ők rendezik, vagy a párom, hogy ezt már megbeszéltük stb., de csak nem áll le.

A mai vacsoránál vérig lettem alázva, amikor az amúgy magyarul tudó pincérnél fizetni szeretett volna apósom és a nagyi közbeszólt, hogy az én részemet külön számlára kérnénk és nézett rám nagy kerek szemekkel, hogy "vagy nem fizeted ki a sajátodat?". Mindezt szemrehányó tekintettel. Ha ez lett volna az első, fel sem veszem, de egész nap ezt hallgatni, hát besokalltam...

Én nem gondolom magamat egy érzékeny embernek és megint mindenki mellém állt ebben a helyzetben, de annyira megalázó volt ez az egész, hogy a könnyeimet nyelve ültem az asztalnál a többiekkel, amíg após fizetett, aztán amint elfordultunk egymástól ki is tört belőlem és ott is hagytam a társaságot.

A párom is ki van bukva, még nekem kell visszafogni, hogy ne menjen az öreganyjához balhézni. Nem akarom elrontani a közös nyaralást, de nem értem mi baja van velem.

Én nem gondolom, hogy anyagilag kihasználnám őket, én így nem bírok ki még 6 napot vele. Már gyomorgörcsöm van, ha egy légtérbe kerülök vele.

Mit kéne tennem?



2013. jún. 16. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Engedd, hogy a párod elintézze az öreglányt!
2013. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%

CSak hagy rendezze el a mamit a párod!!!Már az elsö nap kellett volna!


Szerintem én összepakonék és hazamennék.Aztán rendezzék el ök ahogyan akarják.

Az is valószínü,hogy el sem mentem volna......

2013. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Párod helyébe mondanám, hogy jó, de akkor MINDENKI fizesse a saját részét, az vénasszony is.
2013. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Csak egy ÖREGASSZONY. Mit foglalkozol vele?
2013. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Az a legtisztabb, ha mindenki fizeti a sajat reszet, es akkor nem tud belekotni senki semmibe.
2013. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Holnap a vacsoránál vagy ebédnél amikor esztek tedd ki a pénzt ha anyósodék mondják hogy tedd el akkor nyugodtan fennhangon mond, hogy nem akarod, hogy többet megalázzon a nagymama ezért kifizeted.
2013. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bolond vénasszony! Szard le!
2013. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy lerendezze a család. Mivel anyós-após melletted áll, meg a barátod is, csak tudnak nyomást gyakorolni a nagyira. Vagy menj oda és kérdezd meg, hogy mégis mi a f*szt akar?
2013. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Elég talpraesettnek érzem magamat, de erre a helyzetre nem nagyon tudtam mit reagálni egyszer sem, mivel mégis csak a párom családjához tartozik, akit tisztelnem kéne, ezért nem akartam helyretenni.

Eddig a nagyival sem volt semmi probléma, sőt... Leste minden kívánságomat, ha mentünk a kedvencemet főzte, sütötte, körbe ugrált, hiába kértem, hogy álljon már meg egy kicsit. Én úgy éreztem jól kijövünk, bír engem, nem gondoltam, hogy ez lesz a közös nyaralásunk vége. Mintha direkt ki akarna fúrni.


Feljöttek amúgy anyósék is, elmondták, hogy nekik is marha kellemetlen ez és bocsánatot kértek a mama nevében is. Újra tisztázták, hogy eszembe se jusson ilyeneket kifizetni, bármit is mond a mama, hiszen így beszéltük meg, amiről ő is tud. (Az én családommal is volt a párom nyaralni többször is, neki az ég világon semmit nem kellett fizetnie)


A megoldás végülis talán az lesz, hogy az étkezéseken kívül abszolút kerülni fogjuk egymást, azokat sajnos muszáj együtt töltenünk, aztán remélem így normalizálódik a helyzet.

2013. jún. 17. 00:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Hiába a parod akádjához tartozik, hiába idős, nem érdemli meg a tiszteletet.


Én odamennék hozzá a szálláson, szépen megkérném, hogy mondja el mi a baja velem. Ha nincsen semmi, akkor miért csinálja ezt?

Ha pedig van, annak nem a nyílvános megszégyenítés a módja, mert nem csak veled, hanem a saját gyerekeivel, unokájával iskibabrál, akik ha nem fog tudni viselkedni, hogy gondolja, hogy legközelebb is el fogják hozni a közös nyaralásra.

Stbtsb... Mindezt olyan lassan érthetően és nyugodtan, ahogy csak lehet.

Aztán elmondani, hogy ha ez nem megy, akkor te hazamész, mert nyaralni, és nem kínlódni jöttel, amit meg a családtól fog kapni az már nem a te dolgod....aztán otthagyni, várni 1 napot, hogy mit tesz, és ennek megfelelően cselekedni...



Bár ennél tényleg jobb ha a család le tudja rendezni, de szerintem az öregasszonyt ez nem hatja meg,...

2013. jún. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!