Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyása utáni káosz, még 6 hónap után is?

Figyelt kérdés

Tavaly november végén hagytam abba a tri-regolt

10 év szedés után

akkor megjött a megvonásos vérzésem, azóta a ciklusom

össze vissza van meg 37-33-36-33-30 napra

Védekezni védekezünk óvszerrel minden alkalommal.

a mostani utolsó pedig már 50 napos és még mindig nem

jött meg

Csináltam legalább 5 terhességi tesztet mind negatív lett

voltam nőgyógyásznál aki megvizsgált (bár UHt nem csinált oda

később megyek) és azt mondta ne aggódjak majd megjön mikor akar, előfordul hogy

egy ciklus kimarad.

Engem ez valahogy nem nyugtat meg volt már valakinél ilyen?

A mellem nagyon fáj pár napja.



2013. júl. 8. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudjuk.... Lehet valami bajod van, amit a tabi elnyomott. Orvos...
2013. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
A fogamzásgátló abbahagyása után sajnos ez ilyen. valakinek azonnal helyreáll, valakinek hellyel-közzel és valaki egy életre ezzel fog kínlódni és amikor ténylegesen gyereket szeretne, járkálhat inszeminációra meg mesterséges tüszőrepesztésre. Ezért kell 1000x is átgondolni, megéri-e szedni. Nekem szerencsém volt az abbahagyások után 2x is, de többet nem kockáztatok, az biztos.
2013. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

15:12 :) voltam orvosnál múlt héten, csak személyes tapasztalatokat gyűjtök másnál is volt e ilyen

természetesen ha az ember beteg először orvoshoz megy....

2013. júl. 8. 15:15
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Nos, szerintem egyáltalán nem meglepő az, hogy még 6 hónap után is ekkora káosz uralja a testedet. 10 évnyi fogamzásgátló tabletta szedése alapból megterheli a szervezetet, mondhatjuk úgy is, hogy valamilyen szinten át is alakította, így most nehézkes a visszaállás. A másik... a Tri-Regol az egyik legerősebb fogamzásgátló, így nagyobb "kárt" okozhattál a szervezetedben, mint egy alacsonyabb hormontartalmú készítmény. Szerintem a 30-40 napos ciklus még normálisnak mondható. Általában az a gázosabb, ha egyáltalán meg sem jön... Terhes a leírtak alapján biztosan nem vagy, szerintem ezek még a gyógyszer hatásai lehetnek. Ha nem nyugtatott meg az orvos, akkor próbálkozz be egy magándokinál (nálam is ez vált be). Ha pedig elég türelmes vagy, akkor adj még egy kis időt a szervezetednek, hogy regenerálódjon!

(Mellesleg a mellfájás jó jel, nekem is mindig napokkal azelőtt fáj, hogy megjönne a mikulás. :))

2013. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát remélem :)

ugyanis május közepén találkoztunk utoljára :D

szóval meglátogathatna már :D

hát reménykedem hogy megjön.

Azért még egy UHt megnézek a héten, de mivel eddig mindig megjött reménykedtem hogy nem lesz nagyobb baj :( így az egy egész ciklus kimaradás megijesztett rendesen :(

2013. júl. 8. 16:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly szeptemberben hagytam abba és azóta se állt helyre! 2-3 havonta jön meg...eleinte csak 8 napig tartott, a legutóbbi több, mint 3 hétig...a doki válasza: szedjek újra fogamzásgátlót..Most normális az ilyen?? :(

2013. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Dehogy normális. A fogamzásgátló a peteérést serkentő hormont kapcsolja ki, így gátolja a fogamzást, ahogy a nevében is benne van. ha leállsz vele, azonnal vissza kéne térnie a normális, igazi 28-35 napos ciklusnak. Ez, hogy "normális", hogy nem meg össze vissza jön meg a szedés abbahagyása után, csak a gyógyszerlobbi parasztvakítása. Még egyszer mondom, nem normális, ha utána nem jön meg, meg alig jön meg, meg ilyen kitolódó ciklusok vannak.
2013. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csütörtökön megyek UHra akkor talán többet tudunk mi a kár.. bár a doki szerint azon se fog sok minden látszani ,azt mondta max hormonokat tudna adni azt meg nem akar...
2013. júl. 9. 08:33
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvassa még esetleg.

Ha rám hallgattok sose szedjetek foggátlót.


Voltam ultrahangon.. most POS gyanú van petefészek mellett ciszta, a bal petefészkem tökéletesen tönkrement a gyógyszerszedés következtében

mondta a doki hogy peteérésnek se híre se hamva


köszi gyógyszer....most kb imádkozás van és ennyi, de vszleg a gyerekvállalás miatt nem kell aggódnom többet..

2013. júl. 12. 10:17
 10/15 anonim ***** válasza:
És miért gondolod, hogy a gyógyszer miatt van? Lehet hogy régóta fejlődik nálad ez a betegség, csak ugye senki nem törődött vele....
2013. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!