Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lindynette fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Niki244 kérdése:

Lindynette fogamzásgátló hormonszintje kisebb mint a többi fogamzásgátló tablettáé? További kérdések!

Figyelt kérdés
Abban szeretném véleményeteket kikérni, hogy már lassan 14 hónapja együtt vagyok a barátommal és most már igazán szeretnénk a kapcsolatunkat egy magasabb szintre emelni ezért fogamzásgátló tablettát kezdtem el szedni . Nagyon kezdetleges a dolog mert eddig csak 3 napja szedem méghozzá a Lindynette tablettát ( sárga boboz és a Lindynette felirat felső sarkában csak egy bekarikázott B betű van )amiről azt hallottam hogy a hormonszintje nem olyan magas mint másik fogamzásgátlóké. Lehet számotokra ez egyértelmű de változtat ez valamit is ( mert nekem a józan ész azt sugallná hogy igen )? Továbbá a hatóidejéről szeretnék még információkat gyűjteni ( több helyen olvastam hogy 2 hét de inkább az egy hónapot ajánlják )? Nem azt mondom h ami a ti véleményetek azt fogom betartani de kíváncsiság hajt rá hogy megkérdezem .

2013. júl. 8. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató. Abban benne van, hogy mikortól véd. Nem az átlag emberek véleményére, okoskodására kell adni, hanem arra, ami a betegtájékoztatóba le van írva. Ha az van beleírva, hogy az első szemtől véd, akkor az úgy is van.

[link]

Ezen a linken pedig össze tudod hasonlítani a te gyógyszered hormonszintjét a többiéhez képest. Mellesleg manapság már nagyon alacsony hormontartalmúak vannak forgalomban. Az orvosok próbálják az adott nőnek legmegfelelőbbet felírni, nem a hormontartalmat nézik elsősorban.

2013. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én is pont 3 napja szedek fogamzásgátlót, csak én Laurina-t. Az én betegtájékoztatómba az van írva, hogy, ha az első szemet a ciklusom első napján vettem be, akkor azonnali védelmet nyújt, ergo az első szemtől véd. Ennek ellenére az orvosom mégis azt mondta, hogy 1 hónapig óvszerezzünk mellette. Érdekes... :)
2013. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban benne van, mikortól véd!! Ennél többet mi sem tudunk, a többi ajánlás csak "folyosói pletyka". Szerintem a gyógyszerre nem véletlenül írják, amit írnak, a gyógyszercégnek sem lenne jó, ha kamu lenne.....
2013. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én régen ezt szedtem. Tényleg alacsonyabb a hormonszintje. Mivel "kezdő" voltam, ilyet írt fel a doki. 1 hónapig azért óvszert is használtunk, biztos, ami biztos.
2013. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: A leírás azt tartalmazza, hogy a " Megengedett a 2-5. napon való szedéskezdet is, ez esetben a fogamzásgátló szedésének első két napján nem hormonális kiegészítő fogamzásgátlás ( óvszer, vagy pesszárium és spermicid ) alkalmazása javasolt.

Második: Igen , nekem is kéetelyeim vannak ugyanis azt mondta az orvos hogy ugye ezt csak elsőnek írja fel és majd menjek vissza hogy felírhassa a következő hónapokra is csak az a baj hogy nem mondta ezt akarja-e felírni vagy másikat és így lenne pár kérdésem.

Harmadik: Igen , de nekem vannak kételyeim ezzel szemben hiszen ők is tévedhetnek és nem szeretném ha pont nálam történne meg.

Negyedik: Hát ugye még én is "kezdő" vagyok csak nem tudom hogy később is ezt írja -e fel nekem vagy éppen hogy csak az alacsony hormonszintje miatt írta ezt fel elsőnek .

2013. júl. 9. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!