Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem akarok fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok fogamzásgátló gyógyszert szedni 19 évesen, mert nem szeretem a gyógyszereket, és félek a mellékhatásoktól. A barátom (20éves) pedig ragaszkodik hozzá, mert nem kényelmes neki a gumi. Ebből több hete kisebb veszekedések vannak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lehet én görcsölöm túl. Még fájdalomcsillapítót se szoktam bevenni, ha nem muszáj. Annyira idegenkedek az egésztől. Olyan sok mellékhatása van a tablettának, hogy úgy gondolom, nem éri ez meg nekem, viszont barátom (ő több évig kapcsolatban volt 1 olyan lánnyal, aki szedett gyógyszert) ragaszkodik a fog.gátlóhoz. Én reagálom túl? nekem az egészségem fontosabb
2013. jún. 5. 06:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. A barátod egy önző pöts. Fel kéne fognia azt h te nem szeretnéd és kész.
2013. jún. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy ne tedd (én is antigyógyszerista vagyok), ha ezt ennyire nem érti meg, akkor le kell építeni a francba, mert az ilyen jellegű önzés később is elő fog jönni más szituációkban és ez nem jó egy párkapcsolatban.
2013. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
igen, én is ettől félek, hogy ez még csak 1 kisebb probléma, mi lesz később. Viszont nem tudom mit tegyek, szedjem e a gyógyszert vagy ne. Azt nem érti meg, hogy a saját bőrömet viszem a vásárba. És nagyon szeret engem, de akkor miért nem az egészségem a fontosabb? Tudom, hogy ezerszer jobb gumi nélkül, de nekem nem ér meg ennyit az egész.
2013. jún. 5. 07:10
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom létezik férfi fogamzásgátló is. Szedje ő ha annyira zavarja a gumi
2013. jún. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
elvileg Magyarországon még nincs ilyenre lehetőség :/
2013. jún. 5. 07:52
 6/19 anonim ***** válasza:

Van férfifog.gátló?

Bárcsak lenne én akkor tolnám.Gondolkodtam müvi meddővé tételre is,csak azt nem igazán akarják megcsinálni.

PErsze csak ha a spermákra van hatással.Ha a tesztoszteront piszkálja akkor nem.

2013. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha ennyire ellene vagy a fogamzásgátlónak, akkor szerintem se kezdd el szedni, főleg nem a barátod unszolására. Hidd el, ha igazán szeretne, akkor előrébb helyezné a te egészségedet a saját élvezeténél.

Egyébként kompromisszumos megoldás lehet a hüvelygyűrű, amely szintén hormonális fogamzásgátló, viszont kevesebb hormont tartalmaz, mivel helyileg hat, ráadásul a májat sem terheli annyira. Azt viszont neked kell eldöntened, hogy érdemes-e ezzel a fiúval kompromisszumot kötni...

2013. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress pár cikket, vagy akár itt kérdésekben is találsz csomó véleményt, hogy kinél milyen mellékhatás jött elő, akár szedés alatt, akár utána.

Nekem pl a libidóm lett nulla (gondolom az se tetszene neki), meg migrénes voltam. Egy barátnőmnek majdnem leamputálták a lábát, mikor trombózist kapott, pedig vizsgálták előtte a hajlamot is nála. Az egyik évfolyamtársam meg 3 hét alatt felszedett 15 kilót, igazi bálna lett, mindezt amikor elkezdte szedni a gyógyszert (gyanítom a külsőségekre is vannak szabványai, ugye?) És még elég széles a skála, nem ismerek olyat, akinél nem lett volna valami mellékhatás. Ja további példaként itt ülök én, gyógyszer mellett csúsztam be. :D

Ha azután is ragaszkodik a gyógyszerhez, hogy ezeket elolvasta, akkor még most tedd lapátra, mert egy degenerált idióta pötsfej, és millió értelmesebb férfit találsz.

2013. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
ó te jó ég, utolsó... Igen, az se tetszene neki, ha felszednék 15 kilót. Tényleg 3 hét alatt hízott annyira meg? Trombózistól félek én is, eleve baj van a vérkeringésemmel, de még nem kell kezelni. Nőgyógyásztól azért még megkérdezem, mit javasol. Nagyon bánt a dolog, mert tűzbe tenné értem a kezét, de egészségi téren... Mintha a farka vezérelné, bocsánat a kifejezésért. És hányszor magyaráztam el neki , hogy nekem más a fontos, mint neki. Erre a válasz: "én meg nem akarok életem végéig gumival csinálni". Erre majdnem mondtam neki, hogy akkor keressen olyat, aki ezt a sok rizikótényezőt bevállalja. mert oké, nekem is nagyon jó lenne, de ha mérlegelni kell, akkor már hadd legyek egészséges. Az én életem, és úgy akarom élni,ahogy nekem jól esik.
2013. jún. 5. 10:05
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez így elég nehéz ügy... Nyilván lehet hallani rengeteg mellékhatásról, de ha a barátodnak olyan ismerősei, exei vannak, akiknél minden gond nélkül működött a bogyó, hiába beszélsz neki, hogy nálad lehet, hogy gond lesz, nem fog beleférni az agyacskájába, mondván "mért pont veled történne"? Nálunk is inkább a párom volt a bogyó mellett, mondjuk az is igaz, én nem voltam ennyire ellene, mint te. Igazából maga a vizsgálat, vérvétel kellemetlenebbül érintett, mint az, hogy minden este egy apró bogyót le kell nyelnem.. Engem a párom nem hozott ilyen helyzetbe, annyit kért, próbáljuk meg, ha bármi gond lenne az egészségemmel, egyből be is fejezzük. Úgy gondolom, ennyit megtehettem neki, ha már egy komoly kapcsolatról van szó. Én egyáltalán nem bánom, hogy belevágtam, sőt, nem is nagyon akarom abbahagyni. :)Visszatérve rád, ha ekkora tapló bunkó lenne a párom, hogy tényleg csak a saját érdekeit nézi, én egyből kivágnám. Annak ellenére, hogy veled sem egészen értek egyet, a gyógyszer"fóbiád"at tekintve legalábbis.
2013. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!