Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóval kapcsolatos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdés? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon erős torokgyuszim van, tegnap voltam dokinál, írt rá antibiotikumot! Rákérdeztem, hogy antib. mellett veszít-e a hatásából a fog.gátló, azt mondta, attól nem, viszont a gyulladástól igen! Igaz lehet ez? Tényleg használjunk más védekezési módszert is, míg gyulladásom van?
2013. júl. 9. 14:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia! ,,Egyes antibiotikumok alkalmazása csökkenti a fogamzásgátló tabletták hatékonyságát, rendszertelen vérzés és az esetek körülbelül 5 százalékban nemkívánt terhesség is létrejöhet."
2013. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen és igenis az antibiotikum miatt is veszít a hatásábol! Jobb az ovatosság
2013. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ha nekem 7 napig kell szednem az antib.-ot, csak az alatt a 7 nap alatt vigyázzunk, vagy kihat az egész hónapra?
2013. júl. 9. 14:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt szokták javasolni, hogy az antibiotikum kúra alatt 7 napig kiegészítő védekezés (pl. óvszer) ajánlott.
2013. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha antibiotikumot szedsz, akkor az kiirtja a bélbaktériumok egy részét, ezért csökken a fogamzásgátló hatása. Ahhoz pedig kell egy kis idő az antib. kezelés után, hogy visszaálljon a normál bélflóra, ezért szerintem nem csak azon az egy héten kell kiegészítő védekezés amíg szeded. Viszont ha szedsz mellé probiotikumot (én mindig szoktam) akkor gyorsabban helyre jön:)
2013. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, igazából erre voltam kíváncsi, hogy akkor csak az alatt a 7 nap alatt kell kiegészítő védekezés, míg az antibiotikumot szedem! Utána már nem kell! Köszi! Mondjuk azt sem értem, hogy háziorvosom azt mondta, hogy a fog.gátló 90%-ban véd csak! Én úgy tudtam, hogy ennél azért nagyobb százalékban, ha semmi kizáró tényező (hányás, hasmenés, stb. nincs)! Engem ez a 90%-os beszólása meglepett!
2013. júl. 9. 14:38
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös! Köszi! Szedek mellé Normafloret!!!
2013. júl. 9. 14:39
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért vagyok ám ilyen tájékozatlan és "kétségbeesett", mert szerencsére nem vagyok egy beteges típus, és szerintem kiskorom óta nem kellett antibiotikumot szednem! Pedig már közel vagyok a 30-hoz!
2013. júl. 9. 14:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de a háziorvosod egy idióta... Itt van egy Pearl Index, itt meg tudod nézni a fogamzásgátló hatékonyságának százalékos arányát:

[link]

Idézek belőle: "•Fogamzásgátló tabletta 0.1-0.5" Ez azért közel sem 10%, ahogyan az orvosod mondta...

Ha valaki tényleg nem szedi tisztességesen, ergo néha-néha kimarad egy szem, vagy nem ugyanabban az időben, akkor valóban lehet galiba. De, ha normálisan szeded, akkor a 0.1-0.5-be tartozol. :)

2013. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, ezért is néztem nagyot, amikor mondta a 90%-os védelmet! Én már a gyermekem (3 éves) előtt is évekig szedtem fogamzásgátlót, és egyszer sem volt gondom! Annak idején nagyon utána néztem, most annyira nem, amikor újra elkezdtem szedni, de azért is lestem nagyot, hogy azért ennyit nem romolhattak az arányok!
2013. júl. 9. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!